Uygur’dan Z kütüphane müjdesi

0
52

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur’dan Bigadiçli öğrencilere müjde geldi. Milletvekili Uygur, Bigadiç Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu’ndaki Z-Kütüphane’nin tamamlandığını, Bigadiç Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’nun ise ödeneklerinin çıktığını ve yapımına başlandığını, en kısa zamanda öğrencilerin kullanımına sunulacağını bildirdi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Belgin Uygur, bu yılın başında Bigadiç’te bulunan dört okula Z-Kütüphane yapılması için Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ile görüşerek  kütüphane yapımı için söz aldıklarını söyledi.

Ödeneği çıkan okullardan Dörteylül Sıtkı Sinan İlkokulu Z-Kütüphanesinin tamamlandığını ve öğrencilerin  kullanımına bu eğitim öğretim yılı itibariyle başlandığını kaydeden Uygur “Bigadiç Anadolu Lisesi ve Işıklar Ortaokulu’nun ödenekleri ise geçtiğimiz günlerde çıkmış ve yapımına başlanmıştır. Yapım sürecini yakından takip ettiğimiz bu kütüphanelerimiz de en kısa zamanda öğrencilerimizin kullanımına açılacak. Çocuklarımızın eğitimlerine çok değerli katkılar sağlayacak olan bu kütüphanelerin ilçemize kazandırılmasını çok önemli buluyorum. Yeni nesil bir kütüphanecilik modeli olan Z-Kütüphaneleri hem estetik görüntüsü hem de ergonomik tasarımıyla öğrencilerimizin bilgiyi sevmesinde kolaylık sağlıyor. Bu kütüphaneler aynı zamanda öğrencilerin öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân sağlayan sosyal birer etkinlik alanı. Z-Kütüphanelerde kitapların yanı sıra bilgisayar, yazıcı, sesli ve elektronik kitaplar da yer alıyor. En önemli işlevi ise bilgiye erişimde fırsat eşitliği sağlaması. Bu yeni nesil kütüphanelerin Bigadiç’teki okullarımızda yer almasından büyük mutluluk duyuyorum. İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here