Vali Şıldak: Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz

0
75

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de korona virüs pozitif vaka ve temaslıların artış göstermesinden dolayı vatandaşa uyulması gereken kuralları hatırlatmaya devam ediyor. Şıldak, “Havaların da soğuması sonucunda, özellikle daha fazla zaman geçirilecek olan kapalı ortamlarda uyulması gereken hususlara çok dikkat edilmeli” dedi.

Vali Hasan Şıldak, korona virüs ile ilgili uyarılarını sürdürdü. Balıkesirlilere salgınla mücadele noktasında maske kullanımına gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti.

Vali Şıldak, korona virüse karşı uyulması gereken en önemli kurallardan biri olan fiziksel mesafeye uyulması hassasiyetinin de artması gerektiğini belirtti. Salgınla mücadelede her bir bireyin sorumluluk bilincinde olması gerektiğini vurgulayan Şıldak, “Salgınla mücadelede maske kullanımı konusunda gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ediyorum. Şimdi hep birlikte fiziki mesafe kuralı konusunda ilimizde hassasiyeti yükseltme zamanı. Sonbaharla birlikte havalar soğuyor. Bundan sonra kapalı alanlarda daha fazla zaman geçireceğiz. Bu nedenle mesafe kuralına çok daha özen göstermek durumundayız.

Kapalı alanlarda; mesafe kuralına uyalım. Kalabalık ortamlarda bulunmayalım , kapalı ortamlarda da gerektiğinde maske takalım. Ev ziyareti, toplu yemek ve gün düzenleme gibi etkinliklerden kaçınalım. Bulunduğumuz kapalı alanları mutlaka havalandıralım. Lütfen maske ve mesafe kurallarını birlikte uygulayalım. Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here