Vali Şıldak: Rehavet salgına güç kazandırıyor

0
178

Vali Hasan Şıldak, sosyal medya hesaplarından yaptığı korona virüs uyarılarını sürdürüyor. Vali Şıldak, artan korona virüs vakalarıyla ilgili rehavet uyarısı yaptı. Şıldak, “Balıkesir’de vaka sayılarında yükseliş var. Her bir vatandaşımızın kendi denetimini kendisinin yapması gerekiyor” dedi.

Pandemi sürecinde her hafta yaptığı paylaşımlarla halkı tedbirlere uymaya çağıran Vali Hasan Şıldak, bu kez rehavete kapılmanın, salgına güç kazandırdığı uyarısını yaptı.

“HER VATANDAŞIMIZ KENDİ DENETİMİNİ KENDİSİ YAPMALI”

Vali Şıldak, “Ülke genelinde illerin vaka durumlarının değerlendirilmesiyle başlayacak olan normal hayata dönüş süreci dikkate alındığında  Balıkesir’de vaka sayılarında yükseliş var. Her bir vatandaşımızın kendi denetimini kendisinin yapması gerekiyor. Tüm vatandaşlarımız sabırlı olmalı. Salgın ciddi bir şekilde önemsenmeli. Son günlerde ilimizde hastalık vaka sayılarında tekrar bir yükseliş yaşıyoruz. Hep ifade ettiğimiz gibi salgını en çok önemsememek ve rehavet güçlendiriyor.

“BİZ SÜREKLİ DENETİM YAPIYORUZ, ESAS DENETİMİ HALKIMIZDAN BEKLİYORUZ”

Sürekli olarak denetim ve kontrol yapıyoruz. Ancak esas denetimi sizlerden bekliyoruz. Samimi ve sabırla tedbirlere uymanızı istirham ediyorum. Hastalığı kontrol altına alamadığımız sürece normal hayata dönmemiz ve tedbirleri kaldırmamız gecikecek. Lütfen sağlık için, normal hayat için gayret gösterelim” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here