Vali Şıldak: Salgının yükselişi devam ediyor

0
205

Vali Hasan Şıldak Covid-19 salgını ile ilgili paylaşımlarını her gün yineliyor. Salgınla mücadelede en büyük silahın maske, mesafe ve temizlik olduğunu sık sık vurgulayan Vali Şıldak, “Bizim bu riski azaltmamız, sıkıntıları ortadan kaldırmamız için hep beraber kurallara riayet etmemiz gerekiyor. Daha dikkatli daha sorumlu olmalıyız” dedi.

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de koronavirüsü durdurmak için her bir vatandaşın desteğine çok daha fazla ihtiyaç olduğunun altını çizerek, vatandaşların duyarlılığı olmadan, sorumluluk ve dikkat edilmediği sürece virüsün durdurulamayacağı anlamına geldiğini söyledi.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı uyarı ve telkinleri sıklaştıran Vali Şıldak, “Bugün alacağımız her tedbir, göstereceğimiz sabır ve duyarlılık yarın daha üzücü sonuçların oluşmasını önleyecektir. İlimizde salgın hastalığın yükselişi devam ediyor. Hastaneye yatış ve yoğun bakım ihtiyacı artıyor. Kendimizi, ailemizi, çevremizdeki bütün insanları düşünerek günlük hayatımızı yeniden planlayalım.

“ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN”

Zorunlu durumlar dışında dışarıda bulunmayalım. Bütün ziyaretlere son verelim. Maske, mesafe ve temizlik kurallarıyla sağlığımızı kontrol altında tutalım. Bu dikkati göstermezsek, her birimiz sorumluluk üstlenmezsek Balıkesir’de daha ileri tedbirlere ihtiyacımız olabilir” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here