Vali Yazıcı: Eğitimi Her Şeyden Çok Önemsiyoruz

0
126

Vali Ersin Yazıcı, Ayvalık’ta yapımı tamamlanan 210 öğrencinin eğitim gördüğü Sakarya İlkokulu’nun açılışını yaptı.

Yazıcı, “Çocuklarımızın eğitimi için ihtiyaç olan bina ve eklentileriyle ilgili sıkıntımız kalmadı. Bu saatten sonra ne yapmak lazım? Yapılması gereken; eğitimin kalitesini ve niteliğini arttırmak olacaktır. Biz eğitimi her şeyden daha çok önemsiyoruz. Gençlerimizi bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirmek hepimizin en önemli görevidir” dedi.

Ayvalık’ta yapımı tamamlanan Sakarya İlkokulu törenle açıldı. Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve veliler katıldı. 16’sı ilkokul ikisi anasınıfı olmak üzere 18 derslikli açılan Sakarya İlkokulunda 210 öğrenci eğitim-öğretime devam ediyor.

“EĞİTİM, OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

Törende konuşan Vali Ersin Yazıcı, “Açılışını yaptığımız Sakarya İlkokulunun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Oturulamaz raporu verilmesi üzerine yıkılarak yenisini bir yıl içinde tamamladık. Bu okulun yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarıma öncelikle şükranlarımı sunuyorum. Yenilenen okulumuz Ayvalık ve Ayvalıklılara hayırlı olsun. Bu hafta itibarıyla eğitim öğretime başladık.

Eğitim, olmazsa olmazımızdır. Şükürler olsun ki fiziksel anlamda, derslik anlamında, laboratuvar anlamında eksikliklerimizi hemen hemen tamamlamış durumdayız. Artık eğitim alanında çok modern binalara sahibiz. Tıpkı burada olduğu gibi çok güzel okul bahçelerimiz var. Çocuklarımızın eğitimi için ihtiyaç olan bina ve eklentileriyle ilgili hemen hemen pek bir sıkıntımız kalmadı. Peki, bu saatten sonra ne yapmak lazım? Bu saatten sonra yapılması gereken; eğitimin kalitesini ve niteliğini arttırmak olacaktır. Biz eğitimi her şeyden daha çok önemsiyoruz. Gençlerimizi bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirmek hepimizin en önemli görevidir. Biz burada size gereken her türlü desteği ve ortamı hazırlıyoruz. Çocuklarımızı önemsiyoruz. Eğitimi önemsiyoruz” dedi.

“EĞİTİME ÖNEM VERMEYEN HİÇBİR ÜLKE KALKINAMAZ”

Toplumların en büyük gücünün insan sermayesi olduğunu kaydeden Vali Yazıcı, “Her şeyin başı eğitimdir diyerek çıktığımız BENGİ yolculuğunda siz değerli öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İyi bir eğitimi kitapsız düşünmek mümkün değildir. Ne kadar çok kitap okursanız, o kadar başarılı olursunuz. Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda gerek aileleriniz gerekse öğretmenleriniz büyük çaba göstermektedirler. Eğitime önem vermeyen hiçbir ülke kalkınamaz. Onun için geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın çok iyi eğitim alması gerekiyor” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla görev yapan öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirten Vali Ersin Yazıcı, “Yeni eğitim yılına başlamamız münasebetiyle, ülkemizin temel ilkeleri doğrultusunda görevlerini büyük özverilerle ifa eden öğretmenlerimize de görevlerinde başarılar diliyorum. Okullarımız ve toplumumuzda huzurun tesisi önemli ölçüde öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin çabalarına bağlıdır. Çocuklarımız ve velilerimiz arasındaki kardeşlik duygularının pekiştirilmesi ve öğrencilerimizin başarılarının artmasıyla toplumumuzun huzuru önemli ölçüde sağlanmış olacaktır. Çocuklarımıza sahip çıkalım diyorum. Ben bir kez daha bu okulumuzun hayırlı, uğurlu olmasını, çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimlerine devam etmelerini, onların geleceğe en güzel şekilde hazırlanmasına katkı yapmalarını diliyorum” dedi.

Vali Ersin Yazıcı ve beraberindeki protokol üyeleri okulun açılış kurdelesini birlikte kesti. Vali Yazıcı, okulun şeref defterini imzaladıktan sonra beraberinde getirdiği kitapları sınıfları dolaşarak öğrencilere hediye etti. Tören, okul bahçesine ağaç dikilmesinin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here