Vali Yazıcı, sanayicilerle buluştu

0
23

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Vali Yazıcı, “Balıkesir için ben değil, biz ilkesiyle hareket edeceğiz” dedi.

Vali Ersin Yazıcı ile Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri yemekli toplantıda bir araya gelerek Balıkesir için ben değil, biz ilkesiyle hareket edeceklerinin mesajını verdi. Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu yemekte, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

“BALIKESİR OLARAK GÖREVE HAZIRIZ”

Balıkesir için ben değil, biz ilkesiyle hareket edeceklerinin altını çizen Vali Yazıcı, “Kentin tüm kurumlarını değerli görüyoruz. Ülkemizin birliği, dirliği, ekonomik ve sosyal refahı adına bizden ne talep edilirse, Balıkesir olarak göreve hazırız. Birlikte daha da çok çalışarak ilimizin her alanda büyümesine katkı sunmanın gayreti içerinde olmalıyız” dedi.

ÜLKE KALKINMASINA BÜYÜK DESTEK

Balıkesirli sanayici ve işadamlarının ülke kalkınmasına büyük destek olduğunu aktaran Vali Yazıcı, sanayici ve işadamlarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyerek, şehrin daha çok kalkınması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceklerini belirtti.

“DÜNYA İLE YARIŞIR HALE GETİRECEĞİZ”

Mesleki okullarda eğitim gören öğrencilerin iş deneyimi kazanmasına büyük önem verdiklerini belirten Yazıcı, “Ülkemizin en çok ihtiyacı olan şey mesleki eğitimdir. Hep beraber el ele vereceğiz ve bu alanı genişleterek, eğitimin ve üretimin kalitesini artırarak ülkemizi tüm dünyayla yarışır hale getireceğiz” dedi.

“İSTİHDAMIN ARTMASINA YÖNELİK PROJELER ÜRETMELİYİZ”

Balıkesir sanayisinin daha ileriye gitmesi adına gösterilen gayretlere destek olmaya çalıştıklarını aktaran Vali Ersin Yazıcı, “Hem sanayinin gelişmesine hem de istihdamın artmasına yönelik yeni projeler üretmeliyiz” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Vali Ersin Yazıcı’nın önderliğinde sanayiciler olarak şehri ve ülkeyi daha yukarılara taşıma gayretinde olacaklarını belirten Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu da; “Valimizin belirttiği gibi hep beraber Balıkesir’imizin daha ileriye ulaşması noktasında, himayeleri ile birlikte, gösterdikleri yolda çalışma azmimizi ortaya koyacak ve kazanan Balıkesir olacaktır. İlimizin ekonomik, ticari ve eğitim alanları başta olmak üzere her alanda gelişmesi ve kalkınması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here