Vali Yazıcı: Üretim Sevdamızdan Vazgeçmeyeceğiz

0
150

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantılarına başkanlık etti.

OSB hizmet binasında gerçekleşen toplantılara Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Müteşebbis Heyeti Üyeleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı temsilcileri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı. Toplantıda, yapılan yatırımlar, mevcut kapasite, sorunlar ve çözüm önerileri ile BALOSB çalışmaları görüşüldü.

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Balıkesir’in yeni sanayi üssü yatırımları için birçok farklı alternatiflerin masaya yatırıldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Organize sanayi bölgelerinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Balıkesir için, ülkemiz için, milli sanayimiz için üretim sevdamızdan zerrece kopmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“KATMA DEĞER ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir OSB’deki faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunup, Balıkesir OSB’deki ekonomik büyüme ve gelişmenin istihdama önemli katkılar sunacağına vurgu yaptı.

Valilik olarak her zaman üreten sanayicilerin ve OSB’lerin yanında olduklarının altını çizen Yazıcı, “Her sektörümüzde daha yüksek katma değer üretmek zorundayız. Bu konuda önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here