Veteriner Hekimler bunu ilk kez yaptı

0
61

Veteriner Hekimler Odası Balıkesir Şube Başkanı Hüdayi Tanrıkulu, Veteriner Hekimlere yönelik meslek içi eğitim çalışmalarının ilkini gerçekleştirdiklerini söyledi. Tanrıkulu, Veteriner hekimlikte, küçük hayvan hekimliğinin önemli bir ayağını oluşturan ‘Temel Kırık Sağaltımı ve Fikzasyon Teknikleri’ konulu uygulamalı eğitim seminerinin Otel Basri’de gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Sinan Ulusan’ın konuşmacı olarak yer aldığı Veteriner Hekimlere yönelik  verilen eğitimin birinci bölümünde kedi ve köpeklerde en çok karşılaşılan kemik hastalıkları ile kırıklarının tedavi yöntemleri, ameliyat tekniklerinin güncel yaklaşımları anlatıldı. İkinci bölümde ise anlatılan teknikler uygulamalı olarak gösterildi.

İlimizde ilk kez düzenlenen eğitime çevre illerden de katılım sağlandığını söyleyen Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu, “Ülkemizde evimizi, işyerimizi, bahçemizi kısacası birçok ortamı paylaştığımız, insanlığın en eski dönemlerinde bile insanlara dostluklarını vermiş olan evcil dostlarımızın sağlığına kavuşmalarını sağlamak biz veteriner hekimlerin temel görevidir. Günümüzde gelişen veteriner ortopedi tekniklerinin güncel uygulamalarını meslektaşlarımıza ulaştırmayı oda yönetimimizin asli görevi olarak görmekteyiz. Teknoloji ve tekniğin hızla değiştiği günümüzde ilimiz veteriner hekimlerinin de bilgilerini güncellemesi önem arz ediyor” dedi.

Bu tarz eğitimlerin belli periyotlar dâhilinde farklı konularla devam edeceğini söyleyen Oda Başkanı Hüdayi Tanrıkulu, ilimizde Veteriner Hekimliğin hizmet ettiği sektörlerde hem meslektaşlarımıza hem de sektör paydaşlarına her türlü hizmeti vermeye talip olduklarını belirtti. CENGİZ GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here