8 branşta bin 682 çocuk

0
89

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda 6 – 15 yaş aralığındaki bin 682 çocuk; futboldan basketbola, jimnastikten masa tenisine kadar 8 farklı branşta spor eğitimleri alıyor.

Şehirde spor kültürünün yaygınlaşması ve şampiyon sporcular yetiştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ücretsiz Yaz Spor Okulları’nda eğitimler sürüyor.

BİN 1682 ÇOCUK KATILIYOR

6 – 15 yaş aralığındaki çocuklara; futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, güreş, jimnastik, judo ve boks olmak üzere 8 farklı branşta spor eğitimlerinin verildiği Yaz Spor Okulları’na bin 682 çocuk katılıyor.

UZMANLAR EŞLİĞİNDE SPOR

Öğrencilerin yaz tatillerini spor yaparak geçirmelerini sağlayan spor okulları ayrıca onların yeteneklerini keşfetmelerini sağlarken fiziki ve mental gelişimlerine de destek oluyor. Diyetisyen, psikolog, fizyoterapist ve ilk yardım uzmanlarının eşliğinde gerçekleştirilen yaz okullarında ayrıca ihtiyaç duyan çocukların yanı sıra ailelerine de danışmanlık hizmeti veriliyor.

İlk dönemi 27 Haziran’da başlayarak 5 Ağustos’ta sona eren Yaz Spor Okulları’nın 8 Ağustos’ta başlayan ikinci dönemi ise 9 Eylül’de son bulacak.

“SPORCULAR YETİŞTİRİYORUZ”

Yaz Spor Okulları’nda çocukların hem yaz aylarını keyifli bir hale getirdiklerini hem de spor yapmalarını, sporun içinde olmalarını sağladıklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı İrfan Sarıgül, “Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’ın talimatlarıyla genç yetenekleri keşfedip kendi altyapımızı oluşturma gayreti içerisindeyiz” açıklamasında bulundu. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here