Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Harem’den çıkamadı

0
87

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, misli.com Türkiye Basketbol Ligi 9. Hafta mücadelesinde misafir olduğu Depomaxx Haremspor’a 83-78 mağlup olarak, hem sezonun dördüncü yenilgisini aldı hem de galibiyet serisini üç maça taşıma şansını değerlendiremedi.

İstanbul Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nin ev sahipliği yaptığı karşılaşmaya Merthan Mutlu, Berke Aygündüz, Kahlil Quinton Dukes, Radoslav Pekovic ve Ali Işık ilk beşiyle başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Depomaxx Haremspor’un Gligorije Rakocevic ile bulduğu sayıyla start alan maçın ilk beş dakikasını 9-9 eşitlikle tamamladı. Periyotun son bölümünde Donte Jaquan Clark ve İzzet Türkyılmaz ile etkili olan İstanbul temsilcisi, Utku Saraloğlu’nun serbest atışlarıyla noktalanan ilk çeyreği 24-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında Donte Jaquan Clark’ın isabetli atışı farkı 10’a çıkardı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Radoslav Pekovic ile karşılık verdi. Berke Aygündüz, skoru 26-20 yaptı. Utku Saraloğlu’nun üçlüğünün yanıtı da Berke Aygündüz’den geldi. Gligorije Rakocevic’in serbest atışları, Depomaxx Haremspor’un ilk devrenin son beş dakikasına 33-22 önde girmesini sağladı.

Devrenin son bölümünde Mustafa Kürşad Özdemir’in üçlüklerinin yanı sıra Hüseyin Çevirgen’in sayısıyla skoru 37-32’ye getirip farkı 5’e düşüren Balıkesir ekibi, Berke Aygündüz’ün üçlüğüyle sona eren ilk devreyi 43-39 geride tamamlasa da soyunma odasına giderken farkı 4’e indirdi.

Gligorije Rakocevic’in sayısıyla start alan üçüncü çeyrekte Bekre Aygündüz ve Kahlil Quinton Dukes ile farkı eritmeye çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 07:12’de skoru 50-47’ye getirdi. Gligorije Rakocevic, Donte Jaquan Clark, Gökhan Karabıyık ve İzzet Türkyılmaz ile skoru 59-48’e taşıyan ev sahibi, farkı 11’e çıkardı. Radoslav Pekovic ve Merthan Mutlu’nun sayıları skoru 59-53 yaptı. İzzet Türkyılmaz’ın sayısına Ali Işık, üçlükle yanıt verdi. Periyotun son sayısını Merthan Mutlu ile kazanan Balıkesir ekibi, son çeyreğe 65-58 geride girdi.

Final periyotunun ilk sayısına ev sahibi ekipte Tuğberk Gedikli imza attı. İzzet Türkyılmaz’ın üçlüğü 06:50’de farkı 12’ye çıkardı. Son beş dakikaya 74-65 Depomaxx Haremspor üstünlüğüyle geçildi. Ali Işık’ın üçlükleriyle maça tutunmaya çalışan Balıkesir ekibi, 04:05’te skoru 74-70 yaparak, farkı 4’e düşürdü. İstanbul temsilcisi, Donte Jaquan Clark ve Gligorije Rakocevic, farkı 8’e çıkarıp, derin bir nefes aldı. Maçın son sayısını Berke Aygündüz’ün üçlüğüyle kazanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 83-78 mağlup oldu.

Bu sonuçla, sezonun dördüncü yenilgisini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, haftayı 14 puanla tamamlarken, bu sezon üçüncü kez galibiyet sevinci yaşayan Depomaxx Haremspor ise puanını 12’ye yükseltti. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here