Büyükşehir Kurtdereli’de gülmeye devam etti

0
130

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, misli.com Türkiye Basketbol Ligi 18. Hafta müsabakasında misafir ettiği Akran Gemlik Basketbol’u 85-74 mağlup etti. Maçın ilk devresinde savunmada sıkıntı yaşayan Balıkesir temsilcisi, ikinci devrede ortaya koyduğu mücadele ile maçı çevirmesini bildiği gibi evinde kazanma alışkanlığını da sürdürdü.

Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya Mustafa Kürşad Özdemir, Berke Aygündüz, Kahlil Quinton Dukes, Bora Can Işık ve Sercan Ergin ilk beşiyle başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, maçın başında konuk takımın Batın Tuna, Devante Jamal Foster ve Jeremy Jermaine Carter Sheppard ile bulduğu sayılarla 0-8 geriye düştü.

İlk beş dakikası 9-18’lik skorla geçilen periyotun son bölümünde Mustafa Kürşad Özdemir, Sercan Ergin ve Kahlil Quinton Dukes ile sayılar üreten Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ilk çeyreği 20-25 mağlup tamamladı.

KONUK TAKIM, FARKI 10’A ÇIKARDI

İkinci çeyreğe Ali Taşkın ve Ege Demir’in kazandırdığı sayılarla başlayan Akran Gemlik Basketbol, farkı 9’a çıkardı. Merthan Mutlu’nun üçlüğüne Jeremy Jermaine Carter Sheppard ile yanıt veren Bursa temsilcisi, 07:49’da skoru 23-31 yaptı. Ali Işık’ın üçlüğüne karşılık veren Devante Jamal Foster, Sercan Ergin’in jumpshotını da cevaplamakta geç kalmadı. Ege Demir, 04.30’da farkı 10’a yükseltti.

Berke Aygündüz’ün etkili oyunu ve üst üste kazandırdığı sayılarla 00.46’da fark 2’ye düştü ve konuk takım mola aldı. İlk devrenin son sayısını Ege Demir ile kazanan Akran Gemlik Basketbol, soyunma odasına da 40-44’lük avantajla girdi.

İYİ SAVUNMA SONUÇ GETİRDİ

Müsabakanın ikinci devresine Sercan Ergin ve Berke Aygündüz’ün sayılarıyla başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 44-44 eşitliği yakaladı. Misafir takımı 44-46 öne geçiren Batın Batu’nun tipine Kahlil Quinton Dukes’in üçlüğüyle yanıt veren Balıkesir temsilcisi, 47-46 öne geçti. Berke Aygündüz, farkı 3’e çıkardı.

Devante Jamal Foster ve Ali Taşkın’ın kazandırdığı sayılar, Akran Gemlik Basketbol’u 49-50 öne geçirdi. Batın Tuna, 03:25’te Bursa temsilcisinin avantajını 4’e çıkardı. Merthan Mutlu ve Berke Aygündüz’ün sayılarıyla skor bir kez daha eşitlendi. Ege Demir’in smacını üçlükle yanıtlayan Ali Işık, skoru 56-56 yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Berke Aygündüz’ün sayılarının ardından son çeyreğe 59-56 önde girdi.

Final periyotu, Devante Jamal Foster ve Mustafa Kürşad Özdemir’in karşılıklı üçlükleriyle başladı. Berke Aygündüz, farkı 5’e çıkardı. Akran Gemlik Basketbol,Ege Demir ve Jeremy Jermaine Carter Sheppard ile skoru 64-63’e getirdi. Berke Aygündüz, Kahlil Quinton Dukes ve Ali Işık, skoru 71-65 yaptı ve konuk ekip mola aldı.

Mola dönüşü Jeremy Jermaine Carter Sheppard’ın konuk takıma kazandırdığı sayıya Kahlil Quinton Dukes, üçlükle cevap verdi. Eray Akyüz’ün serbest atışları Kahlil Quinton Dukes ve Ali Işık tarafından yanıtlandı. Sercan Ergin’in serbest atışları farkı 10’a çıkardı. Maçın son sayısını Kalil Quinton ile hanesine yazdıran Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, salondan 85-74 galip ayrıldı.

Bu sonuçla sezonun dokuzuncu galibiyetini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, haftayı 27 puanla tamamlarken, Akran Gemlik Basketbol’un puanı ise 22 oldu.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un 24 sayısına imza atan Berke Aygündüz, maçın en skorer ismi olurken, Kahlil Quinton Dukes de 21 sayıya imza attı.

Akran Gemlik Basketbol’un en skorer isimi ise 21 sayıyla Devante Jamal Foster oldu. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here