CHP Grup Başkanvekili Altay: “100 bin kritik eşik” diyordun ne oldu?

0
48

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında çokça “Bay Kemal” dediğini ancak ne işçiden ne işsizden ne çiftçiden ne esnaftan ne EYT’liden ne emekliden bahsettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Benden önce İstanbul’da ağaç yoktu” sözünün kendilerini güldürdüğünü ifade eden Altay, “Sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, 2020 yılında 1 milyon 692 bin 812 metrekare, 2021 yılında ise 4 milyon 81 bin 933 metrekare olmak üzere iki yılda toplam 5 milyon 774 bin 744 metrekare yeşil alanı İstanbullulara kazandırdı.” diye konuştu.

Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “CHP’nin nefret kokan yabancı söylemleri” olduğuna yönelik sözlerini de anımsatarak, yabancı nefreti kokan söylemin, Erdoğan’a ait olabileceğini ileri sürdü.

Altay, “Bulgaristan’da zulümden kaçan soydaşlarımıza kapıları açan rahmetli Özal’a söylediklerini ne çabuk unuttun? Özal’a ‘Gelin diyorsun ama millet aç, Ahmet’in, Mehmet’in işini alacaklar, getirme bunları, kapat kapıları’ dedin. İşte bu bir nefret söylemidir.” ifadesini kullandı.

Türkiye’deki Suriyelileri gönüllü olarak ülkelerine geri göndereceklerini açıklamanın nefret söylemi olmadığını savunan Altay, “Bu Türk insanına, mahallesine, sokağına sahip çıkmaktır. ‘100 bin kritik eşik’ diyordun ne oldu? 5-6 milyon insanı Türkiye’nin mahallelerine, sokaklarına kontrolsüzce salmak, asıl Türkiye’nin insanına yönelik bir nefret olur” sözlerini sarf etti.

CHP Grup Başkanvekili Altay, Atatürk Havalimanı’nda yok edilen pistleri yeniden yapacaklarını iddia etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here