DEVA Partisi’nden KHK Eylem Planı

0
44

DEVA Partisi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduriyetleri eylem planını açıkladı. Plana göre; Hakkında soruşturma veya kovuşturma olmayanlar, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilenler ve beraat kararı alanlar görevlerine iade edilecek. Kamu düzeni ve millî güvenlikle doğrudan ilişkili kurumlardan ihraç edilenler idarenin uygun göreceği bir göreve başlayacak. İade edilenlerin yasal, mali ve sosyal hakları geri verilecek. Tüm KHK’lıların özel sektörde çalışmalarının önündeki engeller kaldırılacak. Düzenlemeler ilk 90 günde yapılacak.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında yeni eylem planlarını açıkladı. Eylem planının ayrıntılarını partinin Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu paylaştı. Toplantıda DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Prof. Dr. Bilgehan Çetiner de hazır bulundu.

DEVA Partisi’nin yeni eylem planı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL döneminde KHK’larla kamudan ihraç edilenleri ve silahlı terör örgütü kapsamındaki ceza yargılamalarını kapsıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here