Gürespor, başkentte kazandı

0
63

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 19. Hafta mücadelesinde deplasmanda karşılaştığı Diba’yı 70-80 mağlup ederek, dört hafta süren yenilgi serisini noktaladı. Körfezin Melekleri’nin Amerikalısı Zakyia Jaloise Weathersby, 32 sayıyla maçın yıldızı oldu.

Ankara Sinan Şamil Sam Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Yağmur Öztürk, Avinar Kaya, Gizem Kumandanoğlu, Arifecan Vardar ve Zakyia Jaloise Weathersby ilk beşiyle başlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Mireille Muganza Nyota ve Zakyia Jaloise Weathersby’nin karşılıklı sayılarla başlayan müsabakanın ilk beş dakikası 8-8 eşitlikle tamamladı.

Arifecan Vardar’ın üçlüğünün ardından Zakyia Jaloise Weatherby’nin serbest atışı, Körfezin Melekleri’nin farkı 4’e çıkarmasını sağladı. Melis Uçar’a Gizem Kumandanoğlu ile yanıt veren Balıkesir temsilcisi, Zakyia Jaloise Weathersby’nin sayılarıyla 0-10’luk seriye ulaşıp, skoru 10-22 yaptı. Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Melis Uçar’ın sayılarıyla sona eren ilk çeyreği 13-22 önde tamamladı.

FARKI ERİTEN DİBA ÖNE GEÇTİ

İkinci çeyreğin ilk sayılarını Mireille Muganza Nyota ve Melike Gültekin ile hanesine yazdıran Diba, 07:29’da Beril Arık ile skoru 24-24 yaptıktan sonra aynı oyuncunun üçlüğüyle 27-24 öne geçti. Sayı üretmekte zorlanan Körfezin Melekleri karşısında Melike Gültekin, Bahar Kocaoğlu, Melisa Eroğlu, İlkay Maşa Hergüner ile sayılar bulmaya devam eden Diba, ilk devrenin son dakikasına 35-32 önde girdi.

Avinar Kaya’nın üçlüğüyle skoru eşitleyen Balıkesir temsilcisi, Yağmur Öztürk’ün serbest atışlarıyla 35-37 öne geçince başkent ekibi mola aldı. Mola sonrası Melis Uçar, skoru dengeledi. Gizem Kumandanoğlu’nun üçlüğünün ardından Yağmur Öztürk’ün şutundan da sonuç alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına 37-42 önde girdi.

Üçüncü çeyrek, Gizem Kumandanoğlu ve Mireille Muganza Nyota’nın karşılıklı sayılarıyla başladı. Melis Uçar ve  Mireille Muganza Nyota’nın serbest atışlarıyla skor, 41-44 oldu. Zakyia Jaloise Weathersby’nin jumpshotının ardından Arifecan Vardar’ın serbest atışı, skoru 41-47 yaptı. Mireille Muganza Nyota ve Melisa Eroğlu’nun serbest atışlarıyla skor, 46-47 oldu. Karşılıklı sayıların ardından periyotun son sayısını Yağmur Öztürk ile bulan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, son çeyreğe 50-56 önde girdi.

FARK, 17’YE ÇIKTI

Final periyotu, Sema Şenol’un üçlüğüyle başladı. Diba’nın Mireille Muganza Nyota ile bulduğu sayılara Avinar Kaya ve Yağmur Öztürk ile karşılık veren Körfezin Melekleri, son beş dakikaya 58-67’lik avantajla girdi. Yağmur Öztürk’ün serbest atışıyla 10’a çıkan farkı, 01:03’te skoru 63-80 yapan Avinar Kaya, 17’ye çıkardı. Ev sahibi ekibin İlkay Maşa Hergüner, Melike Gültekin ve Başak Gemalmaz ile kazandığı sayılar, Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’un sahadan 70-80 galip ayrılmasını engelleyemedi.

Bu sonuçla, dört hafta süren yenilgi serisini sonlandıran Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, haftayı 27 puanla tamamlarken, Diba’nın puanı ise 23 oldu.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’un Amerikalısı Zakyia Jaloise Weathersby, 32 sayı, 14 ribaund ve 1 asist ile maçın yıldızı olurken, Yağmur Öztürk de 18 sayıya imza attı.

Diba’nın Kongolu oyuncusu Mireille Muganza Nyota’nın 21 sayı ve 8 ribaundu ise maçın kazananını değiştirmeye yetmedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here