Gürespor, Rize Belediyesi’ne diş geçiremedi

0
131

Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 24. Hafta müsabakasında deplasmanda karşılaştığı Rize Belediyesi’ne 69-59 mağlup oldu. Maçın ilk 3 çeyreğinde sayı üretmekte zorlanan Körfezin Melekleri’nin puan cetvelindeki yeri Rize temsilcisi ile yer değiştirdi.

Rize Yenişehir Spor Salonu’nda oynanan maça Mikayla Amari Cowling, Halime Uykan, Ebru Torun, Kübra Dicle ve Zilan Gülsüm ilk beşiyle başlayan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Marie Elise Benson ve Deniz Üstün’ün sayılarıyla 5-0 geriye düştükten sonra ilk sayısını Mikayla Amari Cowling’in serbest atışıyla hanesine yazdırdı.

İlk 5 dakikası 9-4 Rize Belediyesi üstünlüğüyle geçilen periyotta sayı üretmekte zorlanan takımlardan ev sahibi ekip, Marie Elise Benson ile etkili sonuca gitmeye çalışırken, Körfezin Melekleri de Mikayla Amari Cowling ile farkın açılmasını engellemeye çalıştı. İlk çeyrek Rize Belediyesi’nin 18-14 üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci periyota da Marie Elise Benson’un sayılarıyla başlayan ev sahibi takım, farkı 8 sayıya çıkardı. Mikayla Amari Cowling’in üçlüğüyle skor, 22-17 oldu. Mikayla Amari Cowling ve Zilan Gülsüm ile 0-6’lık seri bulan Balıkesir temsilcisi, devrenin son 5 dakikasına girilirken skoru 28-25’e getirip, farkı 3’e düşürdü.

SOYUNMA ODASINA 9 SAYI FARKLA GİRİLDİ

Arzu Asiye Özdemir’in sayılarıyla avantajını korumaya çalışan Karadeniz ekibine Kübra Dicle ile karşılık vermeye çalışan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 02:00’de skoru 35-31 yaptı. İlk devrenin son sayılarına imza atan Deniz Üstün, Rize Belediyesi’nin soyunma odasına 40-31 önde girmesini sağladı.

İkinci devrenin başında Deniz Üstün’ün serbest atışları farkı 11 sayıya çıkardı. Kübra Dicle’ye yanıt veren isim yine Deniz Üstün oldu. Ebru Torun’un üçlüğü, 05:49’da skoru 44-36’ya getirdi. Marie Elise Benson, farkı yeniden çift haneli rakamlara taşıdı. Ebru Torun’un üçlüğü bir kez daha isabet buldu ve skor, 46-39 oldu. Marie Elise Benson’un serbest atışlarına Mikayla Amari Cowling yanıt verdi. Arzu Asiye Özdemir’in üçlüğü skoru 51-41 yaptı. Sümeyya Özcan’ın Jump Shot’ı Rize Belediyesi’nin son çeyreğe 53-41 üstünlükle girmesine yetti.

Deniz Üstün’ün serbest atışıyla start alan final periyotunun ilk anlarında Marie Elise Benson ve Sema Şenol’un karşılıklı sayılarıyla skor 56-43 olduktan sonra Ebru Torun’un Jump Shot’ına da yanıt veren isim olan Marie Elise Benson, 2 dakikadan fazla süren skor sessizliğine de 05:44’te nokta koyarak, skoru 60-45 yaptı.

İrem Yalçın’ın sayıları, 04:51’de farkı 11’e düşürdü. Ancak maçın son bölümünde de sayı üretmekte zorlanan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, Ebru Torun’un son çabalarına rağmen Rize Belediyesi deplasmanında 69-59 yenilmekten kurtulamadı.

Bu sonuçla, sezonun yedinci yenilgisini alan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor, 41 puanla beşinci sıraya gerilerken, aynı puana ulaşan Rize Belediyesi dördüncü sıraya yükseldi.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Rize’de 22 sayı, 15 ribaund ve 4 asist ile mücadele eden Mikayla Amari Cowling’in uğraşı, Körfezin Melekleri’nin maçı çevirmesine yetmezken, Rize Belediyesi’nde 28 sayı ve 9 ribaunda imza atan Marie Elise Benson, galibiyetin mimarı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here