Türkoğlu: Heyecanlı bir yaz bizi bekliyor

0
100

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda Büyük Britanya ile karşılaşacak A Erkek Milli Takımımız, müsabaka öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen medya gününe Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Milli takımımızı her fırsatta desteklediğiniz için siz medya mensuplarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak gerek liglerimiz gerekse de milli takımlar her zaman özel olmuştur.

Heyecanlı bir yaz dönemi bizi bekliyor. 3 Temmuz’da oynayacağımız Büyük Britanya maçından sonra Ağustos ayında da müsabakalarımız olacak. Ülke olarak en heyecan duyacağımız; Eylül ayında başlayacak Avrupa Şampiyonası için Ergin hoca yönetiminde hazırlıklarımıza başladık.

NBA’de ve Avrupa’da ülkemizi temsil eden, ING Basketbol Süper Ligi’nde de oynamış arkadaşlarımızın milli takıma sahip çıkmaları bizi hem mutlu hem de gururlu hissettirdi. Bu arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

Yönetim olarak ekibimizin arkasında duran ve onları destekleyerek her türlü imkanı sunan yönetim olduk. Bu şekilde olmaya da devam edeceğiz.

Burada elde edilecek başarı ülkemizin hem geçtiği süreçlerde moral motivasyon hem de Türk basketbolunun Avrupa’da yükselişi anlamında çok değer katacaktır. Ekibimize şimdiden başarılar dilemek istiyorum. İnşallah ülkemizi gururlandıracak başarılar elde edilir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here