Virüse çare Balıkesir

0
533

Alaçatı Sabunları’nın Genel Müdürü Burhan Akbaş, dünyayı etkisine altına alan Korona virüsüne karşı korunmak için en etkili yöntemin Bor madeni ve bu madenden yapılan Boraks Sabunu olduğunu açıkladı.

Çin’de başlayan ve her geçen gün ülkeleri etkisi altına alan Korona virüse karşı vatandaşlar korunma yollarına çözüm ararken, Alaçatı Sabunlarının Genel Müdürü Burhan Akbaş, virüse karşı en etkili çözümün Bor madeni olduğunu söyledi.

“EN BÜYÜK MİKROP KIRICI BOR”

Balıkesir’in en büyük Bor Madeni yataklarına sahip il olduğuna dikkat çeken Akbaş, “Biz Bor madeninden Boraks sabunu ürettik. Bugün Nasa uzayda uzay araçlarının dışında antiseptik madde olarak Bor kullanıyor. Hiç kolonya almaya falan gerek yok, vatandaşlarımız Bigadiç’ten, Bandırma’dan Bor madeni alsınlar, suyun içinde kaynatsınlar, en iyi antiseptik ve mikrop kırıcıdır. Biz bunun sabununu yaptık ama sabunu 3-5 liraya satıyoruz. Biz bu Boraks sabununu kostik ile Boroks madeni ile birleştirip, antiseptik, mikrop kırıcı bir özellik yaptık. Virüse karşı en iyi çözüm Bor mineralidir. Bu Bor madeninin mikrop kırıcı özelliği dünyada biliniyor ama Balıkesir’de bilinmiyor. Elimizin altında bu virüsü yok edebilecek Bor gibi bir madenimiz var. Bizim Bor madenimizi dünyaya satmamız gerekiyor. Bor tamamen doğal ve deterjanlarda da kullanıyor” dedi.

Bor madeninin su ile karıştırılması ile en büyük dezenfektanın elde edileceğini kaydeden Alaçatı Sabunları’nın Genel Müdürü Burhan Akbaş, “Korona virüse karşı Dünyaya çare Bor minerali. Hangi profesöre sorarsanız sorun virüsün çaresi Bor’dur. Nasa hijyende Bor’u kullanıyor” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here