Yabancı sayısı ve VAR talebi

0
113

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği ve kulüp başkanları, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde bir değerlendirme toplantısı yaptı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in davetiyle gerçekleşen toplantıya TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekilleri Erhan Kamışlı, Yılmaz Büyükaydın ve Ali Düşmez, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Genel Sekreter Kadir Kardaş, 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Murat Sancak, Başkan Yardımcısı Ecmel Faik Sarıalioğlu ile 1. Lig kulüplerinin başkan ve temsilcileri katıldı.

Özdemir tarafından Federasyonun 2020 yılında yaptığı çalışmaların kulüplere aktarıldığı toplantıda ayrıca 2020-2021 sezonunun ikinci yarısı öncesinde fikir alışverişinde bulunuldu.

TFF 1. Lig kulüplerinin talepleri olduğunu da ifade eden TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Süper Lig’de olduğu gibi 1. Lig kulüpleri de mali yapılarının güçlendirilmesi konusunda bizden gerekli desteğin sağlanmasını istediler. Biz de gerekli girişimlerde bulunacağımızı kendilerine ilettik. Ayrıca sadece Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nın belli seviyesinden sonra uyguladığımız VAR sisteminin de TFF 1. Lig’de uygulanmasını istediklerini söylediler. Önemli bir yatırım ve hakem kadrosu gerektiğini söyledik. Bu konuda çalışmalarımızın olduğunu kendilerine ifade ederek çalışmalarımıza devam edeceğimizin sözünü verdik” dedi. 

Kulüplerin yabancı sayısı ile ilgili de yeni bir düzenleme beklentisi olduğunu belirten Başkan Özdemir, “Kulüpler 5 yabancı oynatabiliyorlar, 1 futbolcu da kulübede. ‘5+1 yerine 5+2 olabilir mi?’ diye talepte bulundular. İncelemeye alacağız kararı bildireceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here