Açık Cezaevi gibi!

0
213

ÖZEL HABER – Gar Taksi Durağında çalışan Selami Avcı, durakta yaşanan sıkıntıları ve beklentilerini dile getirdi. Devlet Demir Yolları (DDY) yetkililerinin Gar binası çevresini demir parmaklıklarla kapattığını, durakta çalışanlarla vatandaşların tuvalet ve su gibi temel ihtiyaçlarını karşılamada sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Avcı, zincirle kilitlenen demir kapının açılmasını, durak çalışanları ve vatandaşların tuvalet ve su ihtiyaçlarını karşılamakta kolaylık sağlanmasını istedi.

“Gar mı? Açık cezaevi mi?” sözleriyle yaşanan sıkıntıya dikkat çeken Avcı, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın durağa geldiğini, sorunları dinlediğini belirterek, “Eskiden durak, karşıdaydı. Şimdi durak buraya geldi. Duraktan çıkacak taksiler trafik işaretlerine dikkat etmesine karşın, kaza riski ile karşı karşıyalar. Burada kaza riskinin fazla olduğunu Trafik Polisi de söylüyor. Durağın eski yerine taşınmasını istiyoruz” dedi.

“SORUNUMUZ ÇOK”

Durakta çok sorun yaşadıklarını, madde bağımlılarını taksiyle evlerine götürdüklerini, taksi ücretini alamadıklarını, aynı durumu alkollü şahıslarla da yaşadıklarını anlatan Avcı, “İçkili, madde bağımlılarla başımız derde girebilir. Hizmet veriyoruz. Hakkımızı alamıyoruz. Özellikle bir mahalleden taksi çağırıyorlar. Para alamadığımız için gitmiyoruz” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here