Ayvalık’ta hayvanseverler can dostları unutmadı

0
297

Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Ayvalık’ta hayvanseverler sokak ve caddelerde yaşayan can dostlara mama bıraktı.

Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Dünya Sokak Hayvanları Günü’ kutlandı. Ayvalık Belediyesi, Kent Konseyi ve Çöplüğün Altın Çocukları topluluğu işbirliğiyle Sokak Hayvanları Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

“Mamanı Al Gel” sloganıyla başlayan etkinlikte; Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Bahar, Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Halil Coşkun,  siyasi partilerin temsilcileriyle, sivil toplum örgütlerinin yetkilileri, Çöplüğün Altın Çocukları Topluluğu üyeleri ve duyarlı vatandaşlar hazır bulundu.

Çöplüğün Altın Çocukları Topluluğu’nun lideri Umut Şen, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nü Köpek Bakım Çiftliğinde değil meydanda kutlamak istediklerini söyledi.

Şen, “Çünkü sahipsiz sokak hayvanlarının yeri barınak değil sokaklardır, doğadır. Bizler 5199 sayılı Sokak Hayvanlarını Koruma Kanunu hükümleri çerçevesinde özgürce sokaklarda yaşama hakkına sahip olan bu canların hayatını iyileştirmek için ilçemizde vicdani ve akılcı altyapıya sahip bir eylem planı ile çalışmalar yürütülmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Hayvansever grup, duyarlı vatandaşların da destekleriyle toplanan mamalarla ilçede cadde ve sokaklarda yaşayan hayvanları besledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here