En ucuzu 4 bin 500 lira

0
133

ÖZEL HABER – Başçeşme Mezarlığı yanında yıllardır mezar taşı işi yapan Melahat Koç, bir kişilik mezarlığın 4 bin 500 liradan başladığını belirterek; bir kadın olarak mezar taşı imalatı konusunda uzman olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıla oranla mezar taşı fiyatının arttığını ifade eden Koç, ekonomide yaşanan gelişmelerin her kesimi etkilediği gibi kendilerini de etkilediğini söyledi.

Koç, “Ekonomik durum bizim gibi imalatçıları da etkiledi. Fiyatlar son dönemde arttı. Mermerin ham maddesi, elektrik, mazot fiyatları da buna eklendi” dedi.

“39 ÇEŞİT MEZARLIK VAR”

Bir kişilik mezarlığın 4 bin 500 liradan başladığını, modeline göre fiyatların değiştiğini anlatan Koç, mezar taşı fiyatlarına mezar taşı yazısının da dahil olduğunu belirtti.

Başçeşme, Şehitlik, Çınarlıdere ve köylerde bulunan mezarlıklara sipariş üzerine mezar taşı yaptıklarını anlatan Koç, “Geçtiğimiz yıllarda hem pandemi hem de normal ölümler nedeniyle mezar taşı talebinde büyük yoğunluk yaşandı. Şu anda bizim standart diye tabir ettiğimiz bir mezar taşı 4 bin 500 liradan başlıyor. Farklı renkleri, modelleri, taş çeşidine göre de fiyatlar değişiyor. Daha alt seviyesi de dökme diye bilinen beton dökme kalıba dökülen mezarlar var. Onları biz yapmıyoruz” diye konuştu.

“TALEBE GÖRE FİYATLAR DEĞİŞİYOR”

Daha üst kalite, taş kalınlığı ve rengine göre mezar taşı fiyatlarının değiştiğini, granit mezar taşının fiyat olarak daha yüksek olduğunu belirten Melahat Koç, “Daha üst seviyesi granit ve kalın granit uygulaması yapıyoruz. Onlarda yine fiyat artarak devam ediyor rengine göre. Yaklaşık 10-12 bin liralardan başlıyor. Mezar taşında üst limitte sınır yok. 40-50 bin liraya kadar seçilen taşın rengine göre çıkabiliyor” dedi.

“YAPTIĞIMIZ MEZAR TAŞLARININ GARANTİSİ VAR”

Çift kişilik mezar taşlarının 12-13 bin lira civarlarından başladığını, üst sınırın taş seçimine göre 50 bin 60 bine kadar gidebildiğini ifade eden Koç, “Mezar üzerine yazılan yazılar da verdiğimiz fiyatlara dahil. Sonuçta ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz ama yaptığımız mezar taşlarının garantisi var” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here