İbrahimce’ye özel ilgi

0
86

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın öncülüğünde Edremit İbrahimce Mahallesi sakinlerinin hayat standartlarını yükseltmek için başlatılan çalışmalar kapsamında, Roman Derneklerinin temsilcileriyle yapılan toplantıda, yapılacak hane ziyaretleri hakkında görüş ve öneriler alındı.

Sonuç odaklı proje ve çalışmalara önem veren Vali Hasan Şıldak, Edremit İbrahimce Mahallesi’nde yapılacak hane ziyaretlerinin hazırlık süreçlerini yakından takip ediyor. Vali Şıldak, yaklaşık iki yıldır yürütülen iyileştirme çalışmaları ve alana yansımalarını yerinde değerlendirmek üzere geçtiğimiz aylarda mahalleye adeta çıkarma yapmıştı.

Ziyaretinde mahalleli tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan talep ve sorunları ilk ağızdan dinleyen Vali Şıldak, güvenlik, sağlık, sportif, din hizmetleri ve eğitim gibi alanlarda yapılan iyileştirme çalışmalarına güç kazandıracak aile ziyaretlerinde sahada olacak 30’a yakın personelin, çalışmalara durum tespiti ile başlayacağını söyledi.

Balıkesir Öğretmenevinde Vali Hasan Şıldak, başkanlığında yapılan toplantıda ilgili kurumların temsilcileri sonuca hedeflenen çalışmalarda görev alanlarıyla ilgili yapabilecekleri hakkında bilgi verdi.

Mahallenin sosyal yaralarına empati kurularak devletin adeta merhem olacağını söyleyen Şıldak, toplantıda hazır bulunan Roman Derneklerinin temsilcilerine  söz verdi. Alanın ihtiyaçlarını ileten dernek temsilcileri, Vali Şıldak’a mahalleden selam getirdiklerini belirterek, duydukları memnuniyeti dile getirdi.

TOPLUMSAL ÖN YARGILAR KIRILIYOR

Vali Şıldak’ın öncülüğünde kurumlar tarafından ayrı ayrı yürütülen çalışmalar hane ziyaretleri kapsamında tek bir şemsiye altında buluşuyor. Toplumsal ön yargıları kıracak çalışmalara imza atan Şıldak toplantıda, hane ziyaretleriyle ,vatandaşların birçok sorunun tespit ve tedavi edileceğini vurguladı.

Sağlık ve yetenek taramalarından sosyal haklarla ilgili bilgilendirmeleri, meslek edindirme kurslarından din hizmetleri gibi geniş yelpazede ele alınacak çalışma, mahallenin fotoğrafını çekerek çalışmaların sonuç odaklı olmasını sağlayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Nüfus Müdürlüğü ile İş Kurumu İl Müdürlüğünden personellerinden oluşacak ekipler hane ziyaretleriyle sosyal bir dönüşüm gerçekleştirecek. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here