Karesi’de köy hayırları iki yıl aradan sonra yeniden başladı

0
180

Pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen köy hayırları yeniden başladı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, hafta sonu Turplu, Tatlıpınar, Kavaklı, Kamçılı ve Şamlı mahallelerinde düzenlenen hayırlara katıldı.

Karesi’de onlarca yıldır düzenlenen geleneksel köy hayırları 2 yıllık pandemi arasından sonra yeniden başladı.

Haftasonu Turplu, Tatlıpınar, Kavaklı, Kamçılı ve Şamlı Mahallelerinde gerçekleştirilen hayırlarda vatandaşları Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da yalnız bırakmadı.

Başkan Orkan’a hayır ziyaretlerinde eşi Pelin Orkan’da eşlik ederken, bazı davetlerde Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri de yer aldı.

İlk olarak Turplu’da düzenlen hayra katılan Başkan Orkan daha sonra sırasıyla Tatlıpınar, Kavaklı, Kamçılı ve Şamlı’da düzenlenen hayırlara eşlik etti.

“HEMŞEHRİLERİMİZLE GÖNÜLDEN MUHABBETİMİZ VAR” 

Köy hayırlarının birlik ve beraberliğin güzel örnekleri olduğunu ifade eden Başkan Orkan, “Bizim hemşehrilerimizle gönülden muhabbetimiz var. Kırsal mahallelerimizde pandemi sürecinde gerçekleştirilemeyen hayırlarımızı yeniden yapabilmenin sevincini yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin en güzel karelerini verdiğimiz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırlarda vatandaşlarla sohbet eden Başkan Orkan, mahalle sakinlerinin istek ve önerilerini de dinledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here