Özel çocuklara özel eğitim

0
399

ÖZEL HABER – Yeni Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezinde Kurucu Müdür olarak çalışan Kibar Döşemeci, merkezlerinde 0-40 yaş arası özel eğitime muhtaç kişilere hizmet verdiklerini söyledi.

HABERCİ’ye konuşan Döşemeci, hizmet yelpazelerinin otizm, bedensel, işitme, down sendromu, diskleksi, dil konuşma, aero terapi, fizyo terapi olduğunu eğitimlerin Uzman eğitim kadrosu tarafından verildiğini belirtti. Eğitim kalitelerinin her geçen gün arttığını, Balıkesir’de büyük ve kurumsal rehabilitasyon merkezi olduklarını anlatan Döşemeci, kadrolarında konusunda Uzman eğitimcilerin bulunduğunu yineledi.

“AİLELERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ”

Merkez olarak ücretsiz servis hizmeti de verdiklerini dile getiren Döşemeci, verdikleri eğitimin de ücretsiz olduğunun altını çizdi. 2003 yılından beri kurumsallaşarak hizmet vermeye devam ettiklerini anlatan Kibar Döşemeci, “Ailelerle devamlı iletişim halindeyiz. Eğitmenlerimiz işbirliği yaparak eğitim veriyorlar. Böylece eğitimde ilerleme kaydediyoruz” diye konuştu.

“AİLE, MERKEZ VE ÖĞRETMEN ÇOK ÖNEMLİ”

Eğitim konusunda aile, Merkez ve Öğretmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Döşemeci, bu işbirliğinin çok önemli olduğunu ifade etti. Merkezde eğitim alanlar için özel günler, yaş günü partisi, fizyo terapide yürümeye yeni başlayan çocuklar için ilk adım partisi düzenlediklerini anlatan Döşemeci, özel günlerde okuma yazmaya geçildiğinde özel etkinliklerde düzenlediklerini söyledi. Döşemeci, son olarak piknik, sinemada film izleme etkinlikleri de düzenlediklerini sözlerine ekledi. Cengiz GÜNER 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here