Özel çocukları kucakladı

0
106

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde Şehit Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin Özel Eğitim Anaokulunu ziyaret etti. Özel öğrencilerle kucaklaşıp tek tek ilgilenen Vali Şıldak, “Okul öncesi eğitimde başarı ve katılımı ne kadar sağlarsak eğitimde başarımızı o kadar artırmış oluruz. Özel eğitime ihtiyaç duyan bu minik yavrularımız da emin adımlarla ilerleyerek hayata başlıyorlar. Evdeki eğitimin pekiştirilmesi ve geliştirilmesi çok önemli” dedi.

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde Şehit Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin Özel Eğitim Anaokulu’nda özel öğrencilerle buluştu.

Anaokulunu ziyaretinde özel öğrencilerle bir araya gelen Vali Şıldak, miniklerin etkinliklerine eşlik etti. Şıldak, sınıflarında derslerine katıldığı minik öğrencilerle tek tek ilgilendi. Çocukların büyük bir ilgi ve sevgiyle karşıladığı Vali Şıldak’ın ziyaretinde miniklerin öğrendikleri şarkıları söylemesi renkli anların yaşanmasına neden oldu.

Vali Hasan Şıldak, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost’un da bulunduğu ziyarette okulun ve öğrencilerin genel durumu hakkında bilgi aldı.

“OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ”

Okul öncesi eğitimin önemine de dikkat çeken Vali Hasan Şıldak, “Hayat boyu sürecek öğrenmenin temelinin atıldığı okul öncesi eğitimde başarı ve katılımı ne kadar sağlarsak eğitimde başarımızı o kadar artırmış oluruz. Özel eğitime ihtiyaç duyan bu minik yavrularımız da emin adımlarla ilerleyerek hayata başlıyorlar. Evdeki eğitimin pekiştirilmesi ve geliştirilmesi için çocuklarımızın iç içe olduğu, eğlenerek öğrendiği bu eğitim kurumlarımızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü bir kez daha kutluyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here