Pedallar bağımlılıktan uzak nesiller için çevrilecek

0
298

Yeşilay’ın, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam hedefiyle sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Bisiklet Turu’nun 10’ncusu yarın düzenleniyor.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenen geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu Balıkesir’de de bisikletlileri bekliyor.

Yeşilay Balıkesir Şubesi, Valilik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Karesi Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşecek olan Bisiklet Turu ve Doğa Yürüyüşü Etkinliği yarın saat 10:00’da Alparslan Türkeş Spor Salonu Açık Otopark Alanında başlayacak ve Değirmen Boğazı Tabiat Parkı’nda sona erecek. Değirmen Boğazı’nda doğa yürüyüşü, halat çekme, ip atlama etkinlikleri yapılacak.

Spor gibi sağlıklı yaşama yönelik faaliyetlerin bağımlılıktan uzak bir yaşama katkı sağladığını belirten Yeşilay Balıkesir Şube Başkanı Ömür Akyıldız Eroğlu, “Yeşilay olarak; beş bağımlılık alanında aralıksız mücadele ediyor, her bireyin iyi ve sağlıklı yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm insanlarımızda bağımlılıklardan uzak bir yaşam konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu konuda spor etkinlikleri düzenlemeye de büyük önem veriyor; artık geleneksel hale gelen Yeşilay Bisiklet Turu ile her yıl hep birlikte pedal çevirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu faydalı amaç için büyük bir heyecanla gerçekleştireceğimiz etkinliğimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here