Yasemin Adar artık Balıkesir için güreşecek

0
113

Türkiye’nin Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları üçüncüsü ilk kadın güreşçisi olarak adını tarihe yazdıran Balıkesirli Milli Sporcu Yasemin Adar, spor kariyerine Balıkesir Büyükşehir Belediyespor çatısı altında devam edecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor her geçen gün elini güçlendirmeye, Balıkesir’de yetişen sporcuları bünyesine kazandırmaya devam ediyor.

Balıkesir’in yurtiçi ve yurtdışındaki milli gururu; 2013 Akdeniz Oyunları Şampiyonu, 2016-17-18-19 Avrupa Şampiyonu, 2017 Dünya Şampiyonu, 2018 Dünya ikincisi, 2020 Avrupa ikincisi, İslam Oyunları Şampiyonu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları üçüncüsü Yasemin Adar, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor bünyesinde spor kariyerine devam edecek.

Milli sporcu Yasemin Adar’ın, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor çatısı altında kariyerine devam edeceği müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Yasemin Adar artık bizim sporcumuz, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu olarak kariyerine devam edecek. Bunlar; tesisle, antrenörle ve yöneticilerin bakış açısıyla oluyor. Bunlar olmazsa, büyükşehirler başarılı oyuncularımızı alıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu işe akıl koyuyor, başka şehirlerin kulüplerinde kariyerine devam eden başarılı sporcularımızı bünyemize kazandırıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here