Yazıcı’ya MÜSİAD teşekkürü

0
45

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer, korona virüs salgın sürecinde tüm birimleri ile canla başla çalışan Vali Ersin Yazıcı’ya sürecin yönetilmesindeki emek ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Balıkesir MÜSİAD, korona virüs salgınını Vali Ersin Yazıcı’nın çok başarılı yönettiğini, sivil toplum kuruluşları ile sürekli istişarelerde bulunup karar sürecinin içine kattığını belirterek Vali Yazıcı’ya teşekkür etti.

Balıkesir’de salgın ile mücadele tedbirlerinin virüsün ilk ortaya çıktığı günden bu yana büyük bir titizlikle ve başarı ile uygulandığını belirten MÜSİAD Şube Başkanı Erdem Özer, “Bu süreçte Balıkesir’deki tüm kamu, yerel yönetimler ve biz sivil toplum örgütleri çok sıkı bir işbirliği ile yoğun bir çaba içerisinde bulunduk. El birliği ile hem insan sağlığını korumak hem de ticari yaşamı canlı tutabilme gayretinde bulunduk. Balıkesir halkına zamanında ve doğru bilgiyi verebilmek, bu süreçte yaşanabilecek her türlü olumsuzluğu minimize etmek, özel sektörün taleplerini en üst düzeyde karşılayabilmek, alınacak tüm tedbirleri kesintisiz uygulamak için valimiz başkanlığında ve koordinesinde tam bir uyum içinde çalışmalar yürüttük ve bu çalışmalara devam ediyoruz. Bu süreçte valimiz büyük bir sorumlulukla ve başarı ile hizmet vermektedir. Bu vesileyle valimiz Ersin Yazıcı’ya bu süreçteki liderliği ve gerçekleştirdiği hizmetler için şehrimiz adına içtenlikle teşekkür ediyor, sağlık çalışanı kahramanlarımıza ve tüm kamu görevlilerine minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

“BU ALANDAKİ EN ÖNEMLİ ÖRNEK”

Salgın sürecinin tüm hemşehrilerimizle birlikte iyi yönetildiğini belirten Vali Yazıcı, “Pandemi sürecinin iyi yönetilmesinde sağlık politikalarının yanı sıra sosyal politikalar da etkili oldu. Vefa Sosyal Destek Gruplarının çalışmaları, bu alandaki en önemli örneklerden. Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimizle özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın bizden olan talep ve ihtiyaçlarını karşıladık. 216 bin çağrı almışız, bunun 214 binini karşılamışız. Ekiplerimiz, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken güler yüzlerini eksik etmediler. Ekiplerimizle ilgili bize hiç şikâyet gelmedi. Vefa Sosyal Destek Grubunda görevli 2 bin 120 arkadaşımıza bir başarı belgesi vermek istiyorum. MÜSİAD Balıkesir Şube yöneticilerimizin iyi dilekleri için ben de kendilerine teşekkür ediyorum. Bu dönemde emek ve destek veren tüm çalışma arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Balıkesirli vatandaşlarımızın genel kurallara uyarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

“TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

Salgınla mücadelede kural ve tedbirlerin halkın sağlığı için alındığını kaydeden Yazıcı, hemşehrilerimizin alınan kararlara ve evde kal çağrısına uyduğunu söyledi. Tedbirlere uymanın en önemli vatandaşlık görevlerinden biri olduğunu dile getiren Vali Ersin Yazıcı, “Evde Kal çağrımızı dikkate alarak evinden çıkmayan, bu zorlu süreçte bizlere destek veren değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Normalleşme döneminde de tedbiri elden bırakmayalım” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here