“Yedek parça fiyatları sanayi esnafını zorluyor”

0
29

KÜÇÜKSAN’da faaliyet gösteren Uzman Oto’nun sahibi Ayhan Erdoğan, pandemi mücadelesini fiyat pahalılığı ve müşteri yokluğuyla sürdürdüklerini söyledi.

Pandemi ile birlikte gelen parça fiyatlarındaki artışın müşteriler kadar esnafları da mağdur ettiğini belirten Erdoğan, “Korona virüs etkisi ile sanayi sitesindeki yoğunluk düşerken, insanlar araçlarına yeni parça almak yerine tamir ettirmeye getiriyor” dedi.

Pandemi süreci ile birlikte işlerinde beklenen oranda düşüş olduğunu ifade eden Erdoğan, “Pandemi öncesinde işler iyi idi. Pandemi ile birlikte işlerde yüzde 50 oranında düşüş oldu” diye konuştu. Dövizin artmasıyla birlikte yedek parçaya sürekli zam geldiğini anlatan Erdoğan, “Fiyatlar yükseldi. Aldığımız malzemelere ciddi oranlarda zam geldi” dedi.

“SİFTAHSIZ DÜKKAN KAPATANLAR VAR”

Esnafın ve vatandaşın pandemi nedeniyle zor durumda olduğunu anlatan Erdoğan, pandemi öncesi ve sonrası üzerine yaptığı değerlendirmede, işlerinin her sektörde düşüş gösterdiğini sadece kendilerinin değil vatandaşında sıkıntı içerisinde olduğunu belirtti. Siftahsız dükkanını kapatanların olduğunu ifade etti. Erdoğan, “Türkiye ciddi olaylar karşısında mücadele ediyor. Ülkemiz doğru ve kararlı politika izliyor. Bizlerde belli bir süre bu sancıyı çekeceğiz. Pandemi koruma yöntemleri ile bir şekilde aşılacak” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here