Yediiklim öğrencisi Alperen İngilizce’de şampiyon oldu 

0
96

Yediiklim Koleji yeni döneme mutluluk verici bir haberle başladı. Okulun 4-A sınıfı öğrencilerinden Alperen Gider, YDS Akademi’nin düzenlediği İngilizce Yeterlilik Sınavı’ndan 326 öğrenci arasından il düzeyinde birinci oldu. 2. dönemin başlangıcı için toplanan öğrenci ve öğretmenlerin huzurunda öğrenciye hediyesi ve sertifikası sınıf öğretmeni İsa Durak tarafından takdim edildi.

Sınıf öğretmeni İsa Durak, başarının tesadüfi olmadığını; bilakis öğrencinin günün her anına yaydığı bir tempoyla İngilizce ile etkileşim içinde olduğunu iletti. İngilizce Zümre Başkanı Fatih Çelikaslan ise Yediiklim Koleji’nin yabancı dil öğretme standardını dünya çapındaki başarılı örnekler seviyesine taşımak için gayret gösterdiklerini; bunu özveriyle ve uyumla çalışan takım arkadaşlarına borçlu olduğunu iletti. Çelikaslan, İngilizce öğretmenliğinde uluslararası akredite yabancı öğretmenle çalışmanın da süreci çok daha tatmin edici düzeyde etkilediğini anlattı.

Alperen Gider’in velileri ise okuldaki iletişimsel yabancı dil öğretim anlayışından çok memnun olduklarını ve öğretmenlerinin özverili takiplerinden dolayı müteşekkir olduklarını söyledi. Okul Müdürü Sema Topçu tüm öğrencilere iyi bir dönem dileyerek yeni dönemin startını verdi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here