Yediiklim’de online eğitim başladı

0
102

Balıkesir Yediiklim Eğitim Kurumları, korona virüs önlemleri kapsamında eğitim ve öğretime ara verilmesiyle öğrenciler için online eğitim sistemi başlattı.

Yediiklim Bengi Koleji (Anaokul-İlkokul-Ortaokul), Özel Öğretim Kursu ve Yediiklim Akademi KPSS Kursu öğretmenleri online canlı eğitime başladı.

İçinde bulunulan olağanüstü süreçte Yediiklim Eğitim Kurumları, öğrencilerinin eğitim öğretim sürecinden kopmamalarını sağlamak amacıyla her gün online canlı yayın ders yapıyor. Öğretmenler online olarak öğrencilerle buluşmakta ve eğitim süreçlerine devam ediyor.

Yediiklim Bengi Koleji’nde dersler (anasınıfı-ilkokul-ortaokul) tüm öğrencilerine, Özel Öğretim Kursunda 7 ve 8. sınıf öğrencilerine, Yediiklim Akademi KPSS kursunda ise tüm gruplarda dersler online işlenecek. Dersler öğretmenlerin konu anlatımı, soru çözümü ve öğrencilerle karşılıklı canlı iletişim şeklinde olacak.

Yediiklim Eğitim Kurumu öğretmenleri ve okul kurucularından Yüksek Bilgisayar Mühendisi Çağrı Yılmaz’ın başkanlığında kurulan ekiple üç gündür gece gündüz çalışarak canlı yayın online eğitim başlamış ve sistemli şekilde öğretmenler ders anlatımına geçti.

Yediiklim Koleji’nin yarattığı bu fark ile öğrenciler her gün okuldaymış gibi kendi öğretmenleri ile evlerinden online derslere başladı. Bu durum veliler arasında büyük bir memnuniyet yarattı.

Yediiklim kurucularından Yüksek Bilgisayar Mühendisi Çağrı Yılmaz, “Yoğun bir çalışma sonucunda ülkemizin içinde bulunduğu ve bu olağanüstü durumda öğrencilerimizi eğitim öğretim sisteminden koparmamak için Microsoft ve Yediiklim Koleji işbirliğiyle Yediiklim Kolejimizde online canlı yayın eğitim sistemini kurduk.

Öğretmenlerimiz ve ekibimizle gece gündüz çok yoğun çalıştık ve derslerimize sağlıklı bir şekilde başladık. Bizler, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz hepimiz çok mutluyuz. İnşallah içinde bulunduğumuz bu olağanüstü süreç en kısa zamanda biter, öğrencilerimize kavuşuruz. Online canlı derslerimiz okullar tatil edildiği sürece devam edecektir” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here