Yeni Çarşı’dan Balkes’e Erzak Desteği

0
203

TFF 1. Lig’de son yılların en başarılı sezon başlangıcını yapmasına rağmen ekonomik olarak sıkıntı günler geçiren Balıkesirspor’a yarın oynanacak Altınordu karşılaşması öncesinde Yeni Çarşı esnaflarından erzak yardımı geldi.

Kırmızı-beyazlı kulübün önceki dönemlerden gelen borçları nedeniyle hesaplarına konulan hacizler, can sıkmaya devam ediyor. Bu nedenle nakit akışında sorun yaşayan Balıkesirspor, bir taraftan oyuncuların alacakları ve maç primlerinin ödenebilmesi için çaba sarf ederken, diğer taraftan da eskiden borçların oluşturduğu kötü tabloyu aydınlatacak, çözüm arayışlarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda tüm şehri destek olmaya davet eden kırmızı-beyazlı yöneticilerin çağrısına ilk cevap verenlerden biri de Yeni Çarşı esnafları oldu. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeniyle piyasaların yaşadığı sorunlara aldırış etmeyen Yeni Çarşı esnafları, aralarında topladıkları parayla su, makarna, çay, kahve ve bisküvi gibi gıda maddelerini satın alarak, kulübe ulaştırdı.

KAMPANYA SÜRECEK

Böylece, Altınordu maçı öncesinde kampa girecek olan Balıkesirsporlu oyuncuların gıda ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayan Yeni Çarşı esnafları, “Başlattığımız kampanyada topladığımız paralarla alıp, kulübe ulaştırdıklarımız, belki de oyuncularımızın bir günlük ihtiyacını karşılayacak ama bugün kulübümüzün buna ve her türlü desteğe ihtiyacı var. Başlattığımız kampanya devam edecek. İsteyen herkes bizimle irtibata geçerek, Balıkesirspor’umuza destek olabileceği gibi kendileri de kulüple iletişim kurabilir” diyerek, şehrin tüm dinamiklerini kırmızı-beyazlı kulübe destek olmaya çağırdı. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here