Yeni yılın ilk mesaisi BALOSB

0
122

Ak Parti Milletvekili Adil Çelik, yeni yılın ilk mesaisini Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde (BALOSB) yaptı. Milletvekili Çelik, Bölge Müdürü Mesut Eray ile birlikte BAŞÖTKOP Başkanı Erol Çetin’i ziyaret ederek, lojistik ve nakliyat konularında bilgi aldı. Yapılan görüşmede BALOSB’de Gümrük Müdürlüğünün kurulmasıyla birlikte lojistik ve nakliyat sektöründe bir hareketlilik yaşanacağı ifade edildi. Daha sonra nakliyat firmalarını ziyaret eden Çelik, firma temsilcilerinin ve şoförlerin yeni yılını kutlayarak hayırlı işler diledi.

“HEG GIDA ÇİFTÇİYE KÖYLÜYE DESTEK OLACAK”

Fabrika ziyaretleri kapsamında HEG Gıda firmasının inşaatına giden Çelik, HEG Gıda Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Uysal ve İsmail Bütün’den son durum hakkında bilgi aldı. Bütün, pandeminin getirdiği olumsuz ekonomik koşullara rağmen inşaatlarını devam ettirdiklerini ve 2021 yazında üretime geçeceklerini belirtti. Milletvekili Adil Çelik de; HEG Gıda’nın yaptığı yatırımı önemsediklerini belirterek, Balıkesir’in etinin, sütünün ve ununun kullanılacağı dev bir yatırım yapmalarından dolayı Ertan Uysal ve İsmail Bütün’ü kutladı.

BALOSB’DE İSTİHDAM ARTIYOR

BEKSAN Çivi Fabrikasını da ziyaret eden Adil Çelik’i firma sahibi Hüseyin Bekki ile Emre Bekki karşıladı. Üretim hakkında bilgi veren ve fabrikayı gezdiren Bekki, ihracatın artarak devam ettiğini, dolayısıyla üretimin de devam ettiğini belirterek insana ve makineye yatırım yaptıklarını, istihdamı arttırdıklarını söyledi. BALOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Hüseyin Bekki, bölgede istihdam edilen kişi sayısının 12 bin 500’e ulaştığını ifade etti. Bu konuda sanayicinin sağduyulu davrandığını belirten Bekki, bakanlıklardaki temaslarda katkı sağlayan milletvekillerine teşekkür etti.

MARANGOZLAR SİTESİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Organize Sanayi Bölgesindeki son ziyaret Altıeylül Ağaç İşleri Yapı Kooperatifi tarafından inşa edilen Marangozlar Sitesine yapıldı. Oda Başkanı Kamil Güler ve yönetimiyle birlikte Milletvekili Adil Çelik’e örnek dükkan ve atölyelerle inşaat sahasını gezdi. Güler, Milletvekili Çelik’i Marangozlar Sitesi’nde yapılan işler ve ihtiyaçlar hakkında bilgilendirildi. Güler, inşaatın durmadan devam ettiğini, bu konuda üyelerin çok büyük fedakarlıklar gösterdiğini, Ak Parti Balıkesir Milletvekillerinin Ankara’da konuyu çok iyi takip ettiklerini ifade ederek, kendilerine teşekkür etti. Ancak 2021 sonunda bu sitenin açılabilmesi için milletvekillerinin tekrar bir desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getirerek, iktidar partisi milletvekillerinin konuyla ilgili Ankara’da her türlü girişimin yaparak, ihtiyaçların karşılanacağı konusunda hiç şüphe duymadıklarını ifade etti.

Milletvekili Adil Çelik ise; BALOSB’nin hızla geliştiğini, Gümrük Müdürlüğünün de kurulmasıyla nitelikli firmaların Balıkesir’e geleceğini ve istihdamı arttıracaklarını ifade ederek, “Biz de Ak Parti Milletvekilleri olarak Ankara’da sanayicimizin ve Balıkesir’in sesi olmaya devam edeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here