Yıkım tartışması

0
62

Karesi Meydanı’ndaki Çokgezen İşhanı, dün belediyenin görevlendirdiği özel firma tarafından yıkıldı. İşhanı sahiplerinden Rafet Çokgezen, yıkımın İdare Mahkemesinin verdiği Yürütmeyi Durdurma Kararına rağmen yapıldığını belirterek isyan etti.

Çokgezen, “Biz buraya gelen yetkililere İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararını göstermemize rağmen onlar bunu dikkate almayıp bizim dışımızda burasını yıkmaya başlamış ve yıkmışlarda. Ben bu durumda hiç kimseye derdimi anlatamıyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Karesi Meydanı’nda yapacağı meydan düzenleme alanında kalan Çokgezen İşhanı dün belediyenin görevlendirdiği firma görevlilerince yıkılırken, işhanı sahiplerinden Rafet Çokgezen, elinde İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı olmasına rağmen binalarının yıkıldığını belirterek isyan etti.

“TUTANAK TUTTURAMADIM”

Çokgezen İşhanı sahiplerinden Rafet Çokgezen, işhanının usulsüz yıkıldığını ve bunun karşısında olay yerine gelen polislere tutanak dahi tutturamadığını söyledi.

Çokgezen, şöyle konuştu: “2019 yılında usulsüz bir şekilde mahkeme kararıyla binamızın tapusu belediyeye intikal ettirildi. Biz de bu karar usulsüzdür diyerek İdare Mahkemesi’ne başvurduk, davamız kabul gördü ve İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Biz buraya gelen yetkililere İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararını göstermemize rağmen onlar bunu dikkate almayıp bizim dışımızda burasını yıkmaya başlamışlar ve yıkmışlar. Ben bu durumda hiç kimseye derdimi anlatamıyorum, polise tutanak tutun diyorum savcılığa gidin diyorlar. Yıkımı yapan firma görevlilerine belediyeden yıkım kararınızı gösterin diyorum gösteremiyorlar. Belediyeden bir yetkili ortada yok. Neye dayanarak yıktılar anlamıyorum. Kelle kesen kör Hasan misali” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here