Yıldız: Örnek olmalı

0
88

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenlenen Dünya Ümitler Judo Şampiyonasında 63 kiloda Dünya Şampiyonu olan Altıeylül Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Habibe Afyonlu ve ailesini makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın Dünya Şampiyonu Habibe Afyonlu’yu kabulünde annesi Huriye Afyonlu, babası Mehmet Afyonlu ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen, Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Eriş ve Beden Eğitimi Öğretmeni Serdar Karakaş da hazır bulundu.

Genç sporcuyu kutlayan Yakup Yıldız, “Öncelikle uluslararası bir yarışmada dünya birinciliği elde ederek ülkemizi ve ilimizi başarıyla temsil eden, Kazakistan’da İstiklal Marşımızı okutarak bayrağımızı göndere çektiren kıymetli öğrencimizi ve bu başarıda çok büyük katkısı olan antrenör hocalarımızı tebrik, Habibe’nin tüm gençlere örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

İnanıldığı takdirde başarılamayacak hiçbir şey olmadığını ve kendimize güvenmemiz gerektiğini belirten Yakup Yıldız, “İnanıyorum ki öğrencimiz ve gururumuz Habibe, yeni başarılarıyla göğsümüzü kabartmaya devam edecek; ülkemizi ve ilimizi daha nice yarışmalarda gururla temsil edecektir” dedi.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın, Dünya Şampiyonu Judocu Habibe Afyonlu’ya hediye takdimi ile sona erdi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here