Yıldız: Var gücümüzle çalışacağız

0
97

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında çocukları geleceğe hazırlamak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Öğrencilere, öğretmenlere ve velilere seslenen Yıldız, “Bizim de hikayemiz bu sıralarda başladı ve biz de her yaşta birbirimizden öğreniyoruz hayatı. Bizim anılarımızı süsleyen okul yılları, sizin için bembeyaz bir sayfa ve her satırında sizden izler var. En güzel başlangıçlar için ziller çalacak, sizler koşacaksınız derslere. Sağlam adımlarla, güçlü ve dik duruşlu gençliği ve dolayısıyla geleceği sizlerin yapılandıracağına yürekten inanıyor; yeni eğitim-öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

Geleceğin mimarı kıymetli meslektaşlarım, az gideriz, uz gideriz; bazen bir arpa boyu bile yol gidemediğimizi düşünürüz. Oysa diktiğimiz fidanlar filizlenecek, yeşerecek büyüyüp ağaç olacak ve emin olun her biri ayrı ayrı meyveye duracak. Biz bu fidanların toprağı, güneşi ve suyu olacağız. Yarınlar, yarınlarımız ve yarınların yapıtaşı, olmazsa olmazı sizlersiniz. Sizin bütün gizli cevherleri işleyeceğinize yürekten inanıyorum.

Saygıdeğer veliler, başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Balıkesir’imizi eğitim-öğretim faaliyetlerinde en üst sıralara taşıma gayretlerimize bu yıl da gereken desteği sağlayacağınıza olan inancım sonsuzdur. Bu kutlu yolda yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here