Yılmaz’dan Ok’a: Kiminle ne gizli ilişkin var?

0
119

Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Spor Toto 1. Lig’in sıkıntılı günler yaşayan ekiplerinden Balıkesirspor BALTOK’u ziyaret etti. Kırmızı – beyazlı kulübün siyasete malzeme yapılmaması gerektiğini belirten Yücel Yılmaz, seçilmesi halinde Balıkesispor BALTOK’un kendi ayakları üzerinde durabilen bir altyapıya kavuşması için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Balıkesirspor BALTOK’u ziyaret den Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ı kapıda karşılayan Başkan Mustafa Bahçeci ve yöneticiler, kısa bir sohbetin ardından basın mensupları ile bir araya geldi.

Balıkesirspor’da daha önce görev yapmış iki başkanla birlikte aynı masada oturmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başlayan Mustafa Bahçeci, “Türkiye’de futbol kulüplerinin sıkıntılı süreçleri hiç bitmez. Yaşadıklarımız, sadece Balıkesirspor’a özgü bir durum değil. Süper Lig takımları da aynı sıkıntıları farklı boyutlarda yaşıyor” dedi.

“BU İŞİN MEKTEBİ YOK”

Bu sıkıntıları en az zayiatla aşmaya çalıştıklarını dile getiren Mustafa Bahçeci, “Hatalarımız, kusurlarımız oluyordur. Bu işin mektebi yok. Yaparak öğreniyoruz ama Balıkesir ve Balıkesirspor için en doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Bu yönde de göreve geldiğimiz günden bu tarafa talihsizlikler üst üste geldi. Pek çok sorun arka arkaya geldi. Bugüne kadar, gemiyi yüzdürdük. İçinde bulunduğumuz şartlarda ufak tefek sıkıntılarımız olsa da fena değiliz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan’a yaptıkları ziyareti hatırlatan Mustafa Bahçeci, “Kendisiyle ilgili basına yansıyan bir husus vardı. Kendisini ziyaret edip, Balıkesirsporlu yaptık. Onun göreve geldiği günden bu tarafa kulübümüze önemli katkıları oldu. Bu tip yayınlarla gündem olsun istemedim. Yücel Başkanımız da bize her zaman destek olmuştur. Destek vaatleri de günceldir. Kendilerine başarılar dileyip, teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesirspor çatısı altında bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Yücel Yılmaz, “Balıkesirsporlu yöneticilerin ortaya koyduğu mücadele, performans ve Balıkesir’in en büyük değeri olan Balıkesirspor’u başarıya ulaştırmak için gösterdikleri her türlü çabada beraberiz” dedi.

“KONGRE ÜYELERİNE SAYGISIZLIK YAPILMASIN”

Kendisinin de kongre üyesi olduğu Balıkesirspor’u her zaman desteklediklerini dile getiren Yücel Yılmaz, “Seçim atmosferinde herkes Balıkesirspor ile ilgili düşüncelerini gündeme getiriyor. Ben şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Balıkesirspor, 2. Lig’den 1. Lig’e çıkarken, hem kendim, hem de şirketimle, her zaman ana sponsorların içinde olduk. Her zaman, Balıkesirspor’un şehrimizin en büyük marka değeri olduğunu ve siyaset üstü olması gerektiğini söylemişimdir. Ticaret Odası Meclis Başkanlığı süreci içerisinde de bu yaklaşım ve tutumu gösterdik. Balıkesirspor, siyaset üstüdür. Malzeme edilmemesi, kongre üyelerine saygısızlık yapılmaması lazım” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI ANCAK DESTEK OLUR”

Balıkesir’de Balıkesirspor’a fedakarlık yapmamış insan sayısının az olduğunu ifade eden Yücel Yılmaz, “Balıkesirspor, siyaset üstü olduğu için bu destekler yapılıyor. Bir belediye başkanı, Balıkesirspor’a ancak destek olur ama yöneticisini ben belirleyeceğim, ‘Şunu ben yapacağım’ dediği zaman, birçok sorunla uğraşıp, takımın moralini yüksek tutmaya çalışan bir yönetim varken, bu Balıkesirspor’un şahsına saygısızlık olur” dedi.

Mevcut yönetimin ortaya koyduğu performans, irade ve yapmaya çalıştıklarını tam olarak desteklediklerini belirten Yücel Yılmaz, “Hemfikir olduğumuz konular da var. Biz istiyoruz ki yerel yöneticiler, engel olmasın. Sabit gelirlerle ilgili bir destek altyapısı hazırlasın. Bununla ilgili şehrin kanaat önderleriyle çok toplantılar yaptık ama sadece seçim zamanı Balıkesirspor’la ilgilenen arkadaşlar, siyaset yapmak isteyen insanlar, gün geldiği zaman Balıkesirspor’u değerlendirmeye çalışıyorlar. Biz, maddi ve manevi desteklerimizle her zaman Balıkesirspor’umuzun yanındayız” dedi.

“BAŞKAN ATAMAKLA OLACAK BİR ŞEY DEĞİL”

Balıkesirspor BALTOK yöneticilerine güvendiklerinin altını çizen Yücel Yılmaz, “Kongre üyelerine de siyaset için kimsenin saygısızlık yapmasına razı olamayız. Burada Balıkesirspor’un tüzel bir kişiliği var. Biz, yardımcı olacaksak, kurumsallaşmasına yardımcı olmamız, gelir altyapısını beraber oluşturmamız lazım. Siyaset üstü olan Balıkesirspor’a hep beraber, destek olmamız gerekir. Bunu seçim malzemesi yapmaya gerek yok. Balıkesirspor’umuz için başarılara doymayacağı bir kurumsal altyapı oluşturmamız gerekiyor. Bu, başkan atamakla olacak bir şey değil” dedi.

Kendisinin büyükşehir başkanı seçilmesi halinde kurumsal altyapıya odaklanacaklarını ifade eden Yücel Yılmaz, “Allah nasip eder, 31 Mart’ta Büyükşehir Belediye Başkanı olursak, sizin hayal ettiğiniz, tüzel kişiliğine tam kavuşturacak, bağımsız gelirlere sahip olacağı, şehrimizdeki kanaat önderleri ve üniversitemizle, spor camiasıyla bir araya gelip, kendi sporcularımızı yetiştireceğimiz, güzel tesislerle, gelirini de sabitleyeceğimiz, burada yöneticilik yapacak arkadaşların para peşinden koşmaktan ziyade futbola odaklanıp, başarıyı getirecek işler yapacağı bir altyapı oluşturacağız” dedi.

“YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

Bu iradenin kendilerinde olduğunu dile getiren Yücel Yılmaz, “Biz diyoruz ki Türkiye’deki en büyük yatırımcıların gelebileceği bir altyapı oluşturacağız. Yedi OSB kuracağız. Burada Türkiye’de ilk 500’e giren firmalar olacak. Onların da desteği ile altyapısını güçlendirdiğimiz Balıkesirspor veya spor camiası, sporla ilgilenen diğer ilçelerimizle beraber, ortak bir bakış açısıyla Türkiye’de her bakımdan rekabet eden bir Balıkesir hedefliyoruz. Biz de bunun altyapısını oluşturacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Balıkesirspor’un kuruluşundan bu tarafa sıkıntılar yaşadığını hatırlatan Yücel yılmaz, “Bizim idareciliğimizde insana saygı var. Yönetimlere, düşünenlere ve emek verenlere saygı var. Ayrıca onları en iyi şekilde destekleyecek altyapıyı hazırlama süreçleri var. Ben, yönetici arkadaşlarımıza müsterih olun, her zaman Balıkesir, sizin arkanızdadır, Balıkesirspor, kuruluşundan bu tarafa hep zor süreçler geçirmiştir ama Balıkesir, kulübüne sahip çıkmayı bilmiştir ve bilecektir, moralinizi bozmayın, her zaman arkanızdayız” dedi.

Yasaların belediyeye verdiği yetki sınırlarını zorlayarak çözüm üreteceklerini dile getiren Yücel Yılmaz, “Bu konuda 6-7 öneri sunuldu. Yönetim bunun mücadelesini veriyor. Biz, Balıkesirspor’a sahip çıkabileceğimiz, teminat kabul edilebilecek ve üst yapısı yapılabilecek, kira geliri olan, hepimizin ortak karar verdiği birkaç gayrimenkul edindirmemiz lazım” dedi.

“BİZ VERDİK O PARAYI”

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un söylemlerini hatırlatan bir basın mensubunun sorusunu cevaplayan Yücel yılmaz, “Balıkesirspor kongre tarihi daha gelmedi. Balıkesirspor şu anda çok iyi gidiyor. Burada isim söyleyip, ‘Ben, şununla çalışacağım’ veya ‘Balıkesirspor’u destekleyip, şuralara çıkaracağım’ dediğinde, ‘Daha önce kimin parasıyla çıkarttın’ diye sorarlar. Biz verdik o parayı. Ben, bir sürü arkadaşla beraber iş adamı olarak verdim. Sen, o zaman başka bir partideydin. Kimin parasıyla çıkarttın. Belediyeden para mı veriyorsun? Ne demek istiyorsun” diye sordu.

“ADAMA SORARLAR”

Bu hususun altını çizen Yücel Yılmaz, “Ey Balıkesirsporlular, bu paraların altından hep belirli iş adamları var. Hangi belediye başkanı kendi cebinden para çıkarıp, verdi? Senin yapacağını, biz yapamayacak mıyız? Balıkesir’de senin para isteyeceği kişilerden biz, isteyemeyecek miyiz? Şu anda zaten bir sürü zorluğa rağmen, başarıyı yakalamaya çalışan bir yönetim var. Bu yönetimin nesi başarısız? Metin kardeşimiz, Balıkesirspor camiasında sevilen ve bilinen bir arkadaş ama şu anki yönetimde neyi eksik görüyorsun? Kimden para alacaksın söyle? Kiminle ne gizli ilişkin var? Nasıl alacaksın? Kimlere, ne söz verdin? Bunları sorarlar adama” dedi.

BAHÇECİ: HAYALLERİMİZ ORTAK

Yücel Yılmaz’a tekrar teşekkür eden Mustafa Bahçeci, “Bizim aklımızdan ve gönlümüzden geçen, gerçekleşmesini çok arzu ettiğimiz hayallerimizin gerçekleşmesi noktasında, kendisinin başkan olması halinde biraz önce belirttiği hususlar gündeme geldiği takdirde, Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’e yakışan Balıkesirspor, hepimizin özlediği bir yapıya kavuşacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here