YKS adaylarına başarı diledi

0
212

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, bugün ve yarın yapılacak 2020 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek adaylara başarı diledi, en rahat sınav ortamının sağlanması amacıyla gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarına bugün ve yarın yapılacak sınavlarda başarı diledi. Yıldız, “Kıymetli öğrencilerimiz; öğrenim hayatınızdaki birçok zorlu sınavın, on iki yıllık maratonun ardından bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz. Sınavın gerçekleştirileceği tüm okullarımızda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda siz değerli öğrencilerimize en rahat sınav ortamının sağlanması amacıyla gereken tüm tedbirler alındı, hazırlıklar tamamlandı. Uzun zamandır büyük emekler harcayarak hazırlandığınız bu sınavda hepinize başarılar diliyor; gönlünüzde olan hedefe ulaşmanızı yürekten temenni ediyorum. Unutmayın, hiçbir emek zayi olmaz.

Değerli Velilerimiz; çocuklarınızın başarısı için doğduğu günden bu yana birçok fedakarlıkta bulundunuz. Onların başarısını görmek elbette ki hakkınızdır. Çocuklarınızın başarılı olmalarında en önemli etkenin sizler olduğunu unutmayınız. Onlara her daim ne kadar değerli olduklarını, sınav sonucu nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınavın onların değerini belirleyemeyeceğini sınav günü olduğu gibi sınavdan sonra da desteğiniz ve şefkatiniz ile hissettiriniz.

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım; öğrencilerimizin anne ve babalarından sonra en büyük destekçileri sizler oldunuz. Elde edecekleri her türlü başarıda sizlerin payı yadsınamayacak kadar fazladır. Öğrencilerimize başta doğru, iyi ve güzel olanı anlatarak eğitim hayatları boyunca sağladığınız desteklerinizden ve fedakarlıklarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here