Yönetimde kriz çıktı

0
168

TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu ilk 4 haftasının en çok dikkat çeken ekibi Balıkesirspor’da yönetim krizi yaşanıyor. Transfer tahtasının açılmasıyla birlikte derin bir nefes alan kırmızı-beyazlı camia, iki yönetim kurulu üyesinin istifa haberiyle çalkalanırken, önümüzdeki günlerde yeni istifaların da olacağı iddia edildi.

Son sezonlarını ekonomik sorunlar ve transfer engeliyle geçiren TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor, sıkıntılarını kısmen de olsa aşarak, transfer döneminin son dakikalarında transfer tahtasını açmayı başardı. Böylece 12 yeni oyuncu ile kadrosunu güçlendiren Balkes, ligin ilk 4 haftasında alınan sonuçlarla da moral buldu.

Uzun süren çalkantılı dönemin ardından saha içerisinde ve saha dışında işlerin iyi gitmesiyle umutlanan kırmızı-beyazlı camia, bir anda Play-Off ve şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı. Ancak fazla uzun sürmeyen bu mutluluk tablosu, bazı yöneticilerin istifa ettiği söylemleriyle bozuldu.

İddialara göre, Kadir Dağlı’nın başkan seçildiği kongreden bu tarafa ortaya koyduğu yönetim anlayışından hoşnut olmayan Balıkesirspor As Başkanı ve Taraftar Sorumlusu Sadettin Altın ile As Başkan ve Mali İşler Sorumlusu Sezer Kapmaz, 3-4 yöneticinin aldığı kararların uygulanmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Bu durum, yöneticilerin arasında ciddi tartışmalara yol açtı. Tartışmaların ardından 16 Eylül’de Kadir Dağlı başkanlığında toplanan Balıkesirspor Yönetim Kurulu, Sadettin Altın ve Sezer Kapmaz’ın görevlerinin ‘Yönetim Kurulu Asil Üyesi’ olarak değiştirmesine oy çokluğu ile karar verdi.

5 YÖNETİCİ DAHA İMZALAMADI

Bu isimlerin yerine Sefer Coşkun’un As Başkan ve Mali İşler Sorumlusu, Mert Diker’in ise As Başkan ve Taraftar Sorumlusu olarak, yine oy çokluğu ile görevlendirildiği söz konusu kararda, Sadettin Altın ve Sezer Kapmaz’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Fahrettin Şahan, Basın Sözcüsü Ferit Gündoğdu, Sağlık İşleri Sorumlusu Hidayet Çoban, Tesis Sorumlusu Tibet Ağrıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çanakçı’nın imzalarının bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

Yönetim Kurulu’nda bu gelişmeler yaşanırken, Sadettin Altın ve Sezer Kapmaz ise yönetim kurulundan istifa ettiklerine dair dilekçeleri kulübe gönderdi.

Ancak Balıkesirspor Yönetim Kurulu’ndaki anlaşmazlıklar, bu yaşananlarla sona ermeyecek gibi görünüyor. Kırmızı-beyazlı kulübün 3-4 kişinin kararı doğrultusunda yönetilmesinin yaşatacağı sıkıntılardan rahatsızlık duyduğu için görevinden istifa eden iki yöneticiye önümüzdeki günlerde yeni isimlerin de katılacağı ve yönetim krizinin büyüyeceği iddia edildi. İrfan DUROĞLU

 

FOTO ALTI

Soldaki Sadettin ALTIN, Sağdaki Sezer KAPMAZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here