YSK sorumluluğunu yerine getirsin

0
85

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İstanbul’da yaşanan seçim tartışmaları ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu’na çağrıda bulunarak, tarihsel sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yaptığı 7 maddelik çağrının ardından CHP Balıkesir örgütü de Ali hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’da yaptığı açıklamada 7 maddelik çağrıyı yineledi. Sarı, CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ve partililerle birlikte yaptığı açıklamada; “Balıkesir ve Türkiye’nin her bir yerinde muhalefetin yaptığı itirazlar YSK tarafından kabul edilmezken iktidarın yaptığı başvuruları kabul eden YSK nedeniyle Türkiye’de yaşayanlar demokrasiyi sorgular duruma geldi. YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak, ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır. YSK, iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurdukları baskılara boyun eğmemek zorundadır. YSK, demokrasi değil, seçimsiz bir Türkiye isteyen iktidar sahiplerine, dur demek zorundadır” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here