Yunus Emre Ortaokulu’ndan proje tanıtımı

0
59

Yunus Emre Ortaokulu’nda yürütülen 9 etwinning projesinden 5’i Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren’in de katıldığı dijital platformda okul öğretmen, öğrenci ve velilerine tanıtıldı.

Yunus Emre Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Canan Can’ın kurucusu olduğu ve Matematik Öğretmeni Kevser İnce’nin ortağı olduğu ‘Doğanın Gizli Dili’ adlı eTwinning projesi, öğrencilerin doğanın bir parçası olarak; doğanın özünü, güzelliklerin, gizemlerini fark edebilmelerini sağlamayı amaçlayarak 10 Türkiye 1 Romanya ortaklığıyla yürütülüyor.

İngilizce Öğretmeni Emine Mutlu’nun kurucusu olduğu ‘Let’s Make Our Lives Fundemic’ eTwinning projesi eğlenceli ve faydalı etkinlikler eşliğinde salgının öğrencilerin sağlık, sosyal yaşam ve psikolojileri  üzerindeki olumsuz yanlarını en aza indirgemeyi 8 Türkiye  1 Romanya  ortaklığıyla  ilerliyor.

İngilizce Öğretmeni Zehra Hamurtekin’in kurucusu olduğu ICU (I SEE YOU = Seni Anlıyorum) eTwinning  projesi dijital araçları ve LMS (Öğrenme Yönetim Sistemleri) etkin ve verimli bir şekilde kullanıp, değişen ve dönüşen dünyaya uyumlu 21. yüzyıl vatandaşları yetiştirebilme ekseninde 5 Türkiye 1 Bulgaristan ve 2 Ürdün ortaklığıyla devam ediyor.

Okul Öncesi Öğretmeni Betül Somuncu’nun kurmuş olduğu Montessori Her Yerde eTwinning projesi, Montessori metodunu uygulayarak okul öncesi öğrencilerinin özbakım, sosyal-duygusal, dil, bilişsel, psikomotor becerileri, günlük yaşam faaliyetlerini yerine getirirken kendi öğrenme hızlarında, güvenli özgür ortamda, yaparak yaşayarak kazanmalarının sağlanması amacıyla 8 okul ortaklığı ile yürütülüyor.

İngilizce Öğretmeni Berna Sevinç’in kuruculuğunu yaptığı Speak Time eTwinning projesi anlamlı ve faydalı iletişim araçları kullanarak öğrencilerin konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmek hedefinde  4 Türkiye 1 Romanya ortaklığıyla ilerliyor. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here