Zammı geri alın, Raylı Sisteme geçin

0
100

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, belediyenin ulaşım zamlarını eleştirdi, çözümün raylı sisteme geçilmesi olduğunu söyledi. Şahin, “Belediye Avlu’dan Çamlık’a teleferik yapacağına Raylı Sisteme geçsin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna ve iki partinin Karesi ve Altıeylül İlçe Başkanların  katıldığı toplantıda ulaşım zamlarını eleştirdi, raylı sisteme geçilmesini istedi.

“ÖĞRENCİ ULAŞIMI ÜCRETSİZ OLMALI”

Milletvekili Şahin, “İstanbul, İzmir, Ankara’da öğrenci ulaşım fiyatları 1-1.5 lira iken Balıkesir’de 3 liraya yükseltildi. Büyükşehir Belediyesi öğrenci ulaşım ücretlerinde indirim yapmalı hatta öğrenci ulaşımını ücretiz olmalı. Balıkesir’in ulaşımında ihtiyacı Raylı Sistem. Avludan Çamlığa teleferik yapılacağına öğrenciler Raylı Sistem ile Balıkesir’den kampüse taşınabilir.

“ÇAMLIKTAKİ ATATÜRK HEYKELİNİ GÖRÜNÜR HALE GETİRİN”

Çamlık beton yığınına döndü. Her yerden görünen Atatürk Heykelimiz vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, milletvekillerine, halkımıza sesleniyorum. Çamlıkta betonlaşma azaltılmalı, Atatürk Heykeli her yerden görünür hale getirilmeli.

Balıkesir kültür ve sanatsal faaliyetlerde geri. Şehir merkezinde  Kültür Merkezi yok. Balıkesir merkezdeki tarihi binalar restore edilerek kültür ve sanat merkezi olarak halka sunulmalı. Balıkesir’de mutlaka müzik festivali düzenlenmeli. 50 yıl sonra  Balıkesir nasıl olacak bunun planlarını yapmalıyız. Bırakın 50 yılı 10 yıl sonrasının bile planları yapılmıyor” dedi.

Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde elde ettikleri başarıya dikkat çekti, bu başarı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin de sorgulanır hale geldiğini söyledi. Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ettiği yemine bağlı kalarak tarafsız kalmasını ve parti genel başkanlığından ayrılmasını istedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here