Ziraat Odası’nda itiraz da red edildi

0
76

Ziraat Odası Başkanı Sözat, bir yıl önce yapılan oda seçimlerin ardından Cumhuriyet Savcılığının başlattığı ve takipsizlik kararı verdiği soruşturma ile ilgili mahkemeye yapılan itirazın da 23 Ocak’ta red edildiğini açıkladı. Sözat, “Bize çiftçinin duası yetiyor. Bizimle bir yıldır uğraşan ilçe tarım müdürlüğü ve kaymakamlık, çiftçinin dertleriyle uğraşsa çok daha iyi olurdu” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, odanın 2019 yılı çalışmalarıyla ilgili düzenlediği toplantıda bir yıl önce yapılan oda seçimlerinde göreve seçilmelerine rağmen muhalif grubun başlattığı itiraz süreci ve Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma ile odanın bir yılının kaybedildiğini söyledi.

Soruşturma sürecinde verdikleri ifadelerin ardından kendilerine gelen takipsizlik kararında kendilerini şikayet edenin ilçe kaymakamlığı olduğunu öğrendiklerini kaydeden Sözat, “Biz kongremizi 3 Şubat 2019’da yaptık. Kongrenin ardından savcılık beni ve 30 delegeyi ifadeye çağırdı. Aralık 2019’da soruşturma sonuçlandı ve takipsizlik kararı  verildi. Bize savcılıktan gelen yazıda bizi ilçe kaymakamlığının şikayet ettiğini, yerimize kayyum atanması için çalıştıklarını öğrendik. Ben oda seçimlerinde cephede kazandığımızı masada kaybetmedim. Bizim siyasetimizde yalan dolan olmaz. Biz İngiliz siyaseti yapmıyoruz. Bizim onur ve haysiyetimizle oynayanlara gereken dersi veririz. Bizim üzerimizde çiftçinin ahı yok. Tarım ilçe müdürlüğü ve kaymakamlık bizimle uğraşacağına keşke 2019 yılı çok kötü geçen çiftçilerin sorunlarını çözmek için uğraşsaydı. Bizim hakkımızda savcılığı verdiği takipsizlik kararına da itiraz edildi, mahkeme 23 Ocak’ta itirazı red etti” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here