Ziya Öğretmen, meslektaşlarıyla buluştu

0
39

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında Balıkesir’de görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında önceki gün saat 16:00’da Milli Eğitim Bakanlığı youtube kanalı üzerinden Balıkesir’de görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Bakan Ziya Selçuk, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen buluşmada Balıkesir eğitim camiası ile hasret giderdi.

Bakan Ziya Selçuk ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın açılış konuşmalarıyla başlayan buluşma, Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinin müzik dinletisi ile devam etti. Müzik dinletisi sonrasında öğretmenlerin Balıkesir’de yürüttükleri çalışmalar, hayata geçirdikleri bölgesel, ulusal ve uluslararası projeler ile öğretmenlerin okullarında gerçekleştirdiği özgün çalışmaların detaylarını ilgiyle dinleyen Bakan Ziya Selçuk, Balıkesirli meslektaşlarının çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirip öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Öğretmenlerin eğitim-öğretimin kalitesini daha ileri seviyelere taşımak için dile getirdikleri ihtiyaçlarla da yakından ilgilenen Bakan Ziya Selçuk, ihtiyaçların giderilmesi hususunda bakanlık olarak imkanlar dahilinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ziya Öğretmen ile buluşmada söz alan öğretmenler tarafından Balıkesir’e davet edilen Bakan Ziya Selçuk, uygun şartlar ve zaman diliminde Balıkesir’de öğretmenlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyacağını ifade etti.

Buluşmanın kapanış bölümünde Bakan Ziya Selçuk; “Bütün arkadaşlarıma selamlarımı iletiyorum. Emeklerinizden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Lütfen, çocuklarınıza, ailelerinize selamlarımı söyleyin. Biz burada sizler için elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz; sizin de gayretinizin farkındayım. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Daha sağlıklı daha güzel günlerde buluşmayı diliyorum. Çocukları size, sizleri Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here