DOLAR27,1693% 0.17
EURO28,9468% 0.14
STERLIN33,3148% -0.1
FRANG30,0040% 0.11
ALTIN1.682,44% 0,47
BITCOIN725.7420.354

Doktorluğa adım attılar

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören 120 doktor adayı Tıp Bayramı’nda beyaz önlük giyip, mesleğe adım attı. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, “Yarım doktor olamaz. Bu yüzden öğrencilerimize düşen görev; kurumlarımızın, devletimizin sunduğu imkanları, ailelerinin katlandığı fedakârlıkları unutmadan insani ve milli değerlere sahip olan iyi birer hekim olma adına gayret göstermeleridir” dedi.

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan 120 doktor adayı öğrenci törenle Beyaz Önlük giydi. Çağış Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezindeki törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dinçer Orkan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlter Kuş, Prof. Dr. Şakir Sakarya, Prof. Dr. Mehmet Baştürk, Tıp Fakültesi Dekan Yrd. Prof. Dr. Ertan Adalı, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Engin Ulusal, öğretim elemanları, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Törende öğrenciler adına fakülteye en yüksek puanla giren Onur İkiz konuşarak duygu ve düşüncelerini paylaştı. Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Adalı da Tıp Bayramı’nın anlam ve önemine değindiği konuşmasında öğrencilere eğitim yaşamlarında başarılar dileyerek tıp camiasının bayramını kutladı.

“YARIM DOKTOR OLAMAZ”

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de yarının doktorları olacak gençlerin, mesleklerinin gerekliliklerini dünya ve Türkiye’nin her yerinde tam olarak yerine getirme yeteneğine ve sorumluluğuna sahip olmaları gerektiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Özdemir, “Yarım doktor olamaz. Bu yüzden öğrencilerimize düşen görev; kurumlarımızın, devletimizin sunduğu imkânları, ailelerinin katlandığı fedakârlıkları unutmadan insani ve milli değerlere sahip olan iyi birer hekim olma adına gayret göstermeleridir. Öğrencilerimizin, gelecekte insana hizmeti kutsal bir değer kabul edeceklerine, hiçbir ayırım yapmaksızın herkese eşit davranarak hizmet sunacaklarına inanıyorum. Atamız Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü düstur alacaklarını düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Dönem 1’de yer alan 120 öğrenciye, protokol üyeleri ve öğretim elemanlarınca beyaz önlükleri giydirildi. Necatibey Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Grubunun bir müzik dinletisi de gerçekleştirildiği etkinlik, öğrencilerin Tıp Fakültesi Öğrenci Andını okumaları ile sona erdi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP