DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

Gençler için imzaladılar 

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediye Başkanlığı arasında ‘Aydınlık Gelecek Gençlerle Gelecek’ projesi işbirliği protokolü Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından imzalandı.

Protokolle halkın; sanata ve bilime olan ilgisini ve sanat ile bilim ortaklığı konusundaki farkındalığını artırmak amaçlanıyor. Proje iki başlık altında toplanıyor. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin üniversite sınavlarında yaşadıkları zorluklar ve atama sorunlarından dolayı geleceğe yönelik yaşadığı umutsuzlukları  azaltmak için proje kapsamında bu öğrencilere öğretmenlik dışında yapabilecekleri işler olduğu anlatılacak ve ufukları bu yönde geliştirilecek.

Endüstri Meslek Lisesi elektronik bölümü öğrencilerinin estetik zevkini geliştirmeyi hedefleyen projede öğrencilerin mesleklerini bu doğrultuda yaparak farklı iş kollarında da istihdam edebilmeleri amaçlanıyor.

‘MATEMATİK CEPTE’ PROJESİ

Karesi Kaymakamlığı, Balıkesir Üniversitesi, Karesi Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, ‘Matematik Cepte’ projesi işbirliği protokolü imzalandı. Kadınların, gençlerimizin ve çocukların birikimlerini, yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun zemin sağlanacak.

Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan Kent Konseyinin; kadınlar, çocuklar, gençler, yaşlılar, engelliler gibi kesimlerin taleplerini, kamu alanında ifade edebilmelerine olanak sağlamak, toplumsal yaşamdaki etkileri artırarak yerel karar alma mekanizmalarında aktif rol almalarını sağlayacak. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP