Yayınlanma Tarihi :

Kırsala sanat geldi

Balıkesir Güzel Sanatlar (BAL-SANAT)Derneği, üye ressamlarıyla köy okulu öğrencileri ve sanat arasında bir köprü kurulması amacıyla ‘Mahallede-Köylerde, Kültür-Sanat Her Yerde’ ana temalı köy okulu ziyareti projesi başlattı. Dernek üyeleri Aslıhantepecik Köy okulunu ziyaret etti.

BAL-SANAT Derneği Başkanı Rafet Topalak ve Muhtar Ahmet Karagöz, İlkokul Müdürü Tuncay Evliyaoğlu ve Ortaokul Müdürü Musa Demir birer konuşma yaptı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü İhsan Keçeli ve Bilgisayar İşletmeni Numan Özel de köyde sanat buluşmasına katıldı.

BAL-SANAT Onursal Başkanı Ressam Özdemir Yemenicioğlu, öğrencilere canlı resim performansı sergiledi. Muhtar ve okul müdürlerine yağlı boya tabloları, öğrencilere ise resim malzemelerinden oluşan hediye paketleri verildi.

Dernek üyeleri sanatçılarla öğrenciler sanat üzerine sohbet etti. Öğrenciler sınıflarına dağılıp, ilgi duydukları konularda resim yapmaya başladı. Bu anlarda ressamların yönlendirmeleri ve rehberliği ile öğrencilere teknik bilgiler de verildi. Okul öğretmenlerinin uyarısıyla sanata ilgi duyan yetenekli öğrenciler ile tanışıldı, gerekli öneriler yapıldı. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP