Yayınlanma Tarihi :

Şampiyonları kutladı

Vali, Ersin Yazıcı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun 16-20 Nisan tarihleri arasında düzenlediği ‘Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye birincisi olan öğrencileri kabul etti, başarılarından dolayı ödüllendirdi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) Antalya’da düzenlediği ‘Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Beyza Bayram ve Aybüke Halıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Danışman Öğretmen Semra Çelik Yenigün, Okul Müdürü Ayhan Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret edip projelerini tanıttı.

Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Beyza Bayram, Aybüke Halıcı, kimya dalında ‘Prina (Zeytinyağı Fabrika Atığı) Polistren Cam Köpüğü ve Odun Talaşı Gibi Atık Malzemelerden Yararlanarak Elde Edilen Polimer Kompozitin Kullanım Alanları’ isimli projesiyle ilgili sunum yaptı.

“ÇOK BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTILAR”

Vali Ersin Yazıcı, bu tür projelerin hem ilimiz hem de ülkemiz için çok önemli olduğunu, bu açıdan bakıldığında öğrencilerin çok büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti.

Yazıcı, üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade ederek öğrencileri ve proje danışmanını tebrik ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

“EĞİTİME HER ZAMAN ÖNEM VERDİK”

Eğitime her zaman önem verdiklerini belirten Vali Yazıcı, “Geleceğimize umutla bakmamıza neden olan bu projeler, gerçekten çok büyük eserlerdir. En kıymetli sermayelerimiz olan gençlerimizin kabiliyetlerini ve zamanlarını en verimli bir şekilde kullanabilmeleri, ülkemizi büyük bir başarıya taşıyacaktır” dedi. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP