DOLAR28,9313% 0.04
EURO31,2294% 0.2
STERLIN36,3549% 0.05
FRANG33,0846% 0.11
ALTIN1.886,78% 0,16
BITCOIN1.277.7290.414

Taşıma sorunu çözüldü

Yayınlanma Tarihi :
Taşıma sorunu çözüldü

Burhaniye’de önceki yıllarda kırsal mahallelerden merkezi okullara yapılan taşımalı eğitimin, bu eğitim öğretim döneminde durmasına velilerin tepki göstermesi üzerine devreye giren Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, soruna çözüm buldu.

Ak Parti ilçe başkanlığında, İlçe Başkanı Onur Bedir, kırsal mahalle muhtarları ve veliler ile bir araya gelen Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, şikayetleri dinledikten sonra, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile ayrı telefon görüşmesi yaptı. Aydınlıoğlu, sömestr tatiline kadar büyükşehrin taşımayı üstleneceğini ve ikinci dönemde de taşıma ihalesinin yapılacağını açıkladı.

Aydınlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile yaptığı telefon görüşmesini ise megafonunu açarak salondakilere dinletti. Başkan Kafaoğlu’nun, “Problem üreten değil, çözen olmaya geldik. Rahat olsun muhtarlar, velilerimiz” sözleri muhtarlar ve veliler tarafından büyük sevinçle karşılandı ve alkışlandı.

Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, ülkenin yetişmiş ve donanımlı insan gücüne ihtiyaç olduğunu, bu nedenle de hükümetin Milli Eğitime Bakanlığı’na 122 milyar lira ödenek ayırdığını söyledi.

Ak Parti İlçe Başkanı Onur Bedir de, devletin eğitim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını söyledi. Bedir, ihale yapılana kadar yemek işini de Burhaniye Belediyesinin üstleneceğini açıkladı.

Yapılan olumlu açıklamalarla birlikte rahat nefes alan öğrenci velilerden Fikret Kara, şöyle konuştu: “Çocuklarımız mağdur olmuştu. Milletvekilimiz Ali Aydınloğlu yetkilerle görüşerek sorunu çözdü. Eğitim öğretimin ikinci döneminde çocuklarımızın taşıma işi başlayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP