Yayınlanma Tarihi :

TÜBİTAK’ta büyük başarı

Balıkesir, 32 proje ile katıldığı TÜBİTAK yarışmalarında 3 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük kazanarak 10 derece ile büyük başarıya imza attı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan, İl Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Balıkesir, 32 proje ile yer aldığı Bursa Bölge Finali’nden 3 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük ödülü ile toplamda 10 derece ile döndü. Birinci olan eserler, 7-11 Mayıs tarihinde Kayseri’de gerçekleştirilecek olan Türkiye Final Sergisine katılacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 16 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar ile birlikte katıldığı ödül töreni sonunda öğrencileri tebrik ederek katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere ödül takdim etti.

Yıldız, “Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize; değerli danışman öğretmenlerine; okul müdürlerimize ve bu güzel tabloda büyük emekleri olan Cemile Çakır hocama teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP